Maddi sıkıntılar nedeniyle bir dönem kestane satıcılığı yapmış olan, Kara Sevda dizisi oyuncularından Ali Burak Ceylan kariyerinde hızla yükseliyor.

Oyunculuk deneyimine oldukça başarılı bir projeyle başlamış olan Ali Burak Ceylan ilerleyen sezonlarda yapılacak dizilerin başrolünde oynaması için pek çok teklif alacak gibi görünüyor. Sinema ve tv duayenlerinin tahminleri bu yönde. Zaten ekrandaki başarısı da izleyiciler tarafından hemen fark edildi.

Ali Burak Ceylan Kimdir?

26 Mayıs 1991’de dünyaya gelmiş oyuncumuzun ailesi Trabzonlu’dur. Kocaeli Üniversitesi At Biniciliği ve Antrenörlüğü bölümünde eğitim almıştır. Binicilik sporu ile ilgili bir TV programı hazırlamıştır ve özel bir kanalda bu programın birkaç bölümü yayınlanmıştır.  Program için sponsor bulamayınca projesini devam ettirememiştir. Bir dönem, maddi olarak girdiği sıkıntılı günlerde kestane satmıştır. Bu yönüyle, zorda olan gençlere ilham ve moral veren oyuncular listemize girmiş bulunmakta. Sonra bir gün iş ararken, Diriliş Ertuğrul dizisine oyuncu arandığı ilanını görmüş ve başvurusu kabul edilmiştir. Bu dizi Ali Burak Ceylan’ın oyunculukta ilk profesyonel deneyimi olmuş. İşini oldukça ciddiye alan ve hakkını vermek isteyen Ceylan, Osman Yağmurdereli Sanat Akademisi’nde oyunculuk dersleri almaya başlamış.

Fiziksel özellikleri nedeniyle, sarışın ve mavi gözlü erkek oyuncular arasına katılan Ceylan’ın elindeki koz sadece yakışıklılığı değil elbette. Yüz ifadesindeki güven veren, kendine has hoş ifadesi de onu öne çıkaran detaylardan.

Çalışma arkadaşları ve özel hayatında onu yakından tanıyan insanlar, Ali Burak Ceylan’ın beyefendi kimliğinin de ön planda olduğunu ve bu yapısı nedeniyle de hayli sevildiğini belirtmişler.