Burun küçültme egzersizleri işe yarıyor mu evet yarıyor! Ama doğru egzersizleri yaparsanız yarıyor. Bu egzersizlerin neler olduğunu sıraladık.

Tabi olay sadece doğru egzersizleri uygulamakla bitmiyor, burun düzeltme egzersizlerini düzenli şekilde uygulamak da çok önemli. Burun küçültme egzersizleri işe yarıyor mu nasıl oluyor da yarıyor kısa bir örnekle anlatmaya çalışalım.

Burun yapısının büyük bölümünü kapsayan kıkırdak doku vücudumuzdaki kaslardan bile daha kolay şekillendirilebilen bir dokudur. Kol kası yapmak için ağırlık çalıştığınızda nasıl ki kol kaslarınız şekilleniyorsa aynı durum burnumuz için de geçerli. Tek fark; burun kıkırdak dokusunun aldığı şeklin kalıcı olmasıdır. Kaslarınızın aldığı şekil maksimum 3 ay kalıcıdır. Ağırlık çalışmaya devam etmezseniz kaslar sönüp eski haline döner fakat kıkırdak yapı böyle değildir. Şekil aldıktan sonra o şekilde kalmaya devam eder.

Burun Küçültme Egzersizleri işe Yarıyor mu Ne Yaparsam Burnumu Küçültebilirim?

Burun küçültme kremi olarak piyasaya sunulmuş kimyasallara prim vermeyin. Hiç önermeyiz!

Burun küçültme ameliyatı gibi cerrahi müdahalelere de hemen başvurmayın çünkü burun yapınız gereği ameliyata hiç ihtiyacınız olmayabilir. Çok kemerli bir burnunuz olmadığı sürece önce doğal yöntemleri denemek daha akıllıca olacaktır.

Burun kaldırma ve küçültme aparatı kullanabilirsiniz. Düzenli kullanım sonrasında oldukça başarılı sonuç alınıyor. İşin püf noktası yılmadan devam etmekte. Eskiden büyükannelerimiz torunlarının burnuna mandal takarlardı. Mandalla burun küçültme yöntemi yaparlardı. Burun küçültme aleti de aynı mantıkla hazırlanmış bir ürün.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kıkırdak dokuyu, büyükannelerimizin mandal tekniği ile aynı mantıkta iki yandan baskı yaparak küçültmeyi hedefleyen bir alet bu. Mandal gibi çok sıkarak rahatsızlık vermiyor, nefes almanızı da engellemiyor. Düzenli kullanımda oldukça işe yarıyor. Özellikle genç kesimde daha hızlı sonuç veriyor. Çünkü onların kıkırdak yapısı çok daha taze ve hızlı şekil almaya müsait. Yetişkinlerde de işe yarıyor ama istenen sonuca ulaşmak gençlere nazaran biraz daha zaman alabilir.

internette güvenli alışveriş yapabileceğiniz pek çok sayfadan bu ürünleri temin edebilirsiniz. Temin ettikten sonra günün belli saatlerinde aleti bıkmadan takın ama her gün mutlaka kullanın. Çalışıyor ya da okula gidiyorsanız bu alanlarda kullanmak istemeyebilirsiniz ama evde olduğunuz saatlerde kullanmanız da gayet yeterli olacaktır.

Kişiden kişiye değişmekle birlikte üçüncü ayda etkileri görülecektir. Burnunuzdaki küçülmenin gözle fark edilir seviyeye geldiğini görebilirsiniz. Elde ettiğiniz küçülme size yeterli gelecekse aleti kullanmayı bırakabilirsiniz. Biraz daha küçülmesini hedefliyorsanız kullanmaya devam edin.

“Burun küçültme egzersizleri işe yarıyor mu” konusunda merak edilenlerle ilgili bu yazı içerisinde cevabını bulamadığınız bir detay varsa aşağıdaki yorum kısmından sorularınızı yöneltebilirsiniz.