Deniz kenarı sakin tatil yerleri için görüp karşılaşabileceğiniz en iyi seçenekleri sunuyoruz. Sakin bir tatil için bu listeye göz atın.

Bütün bir yılın yorgunluğunu atmak, insanlarla fazla içli dışlı olmamak, sadece dalga seslerini dinleyip vücudunuzu kuma sermek niyetindeyseniz bu yazının hayli faydasını göreceksiniz. Sessiz sedasız deniz havasıyla dinlenmek isteyenler için hazırladığımız Deniz Kenarı Sakin Tatil Yerleri Top 10 Listemiz aşağıda!

Deniz Kenarı Sakin Tatil Yerleri

1.Kerpe/Kandıra

Deniz kenarı sakin tatil yerlerinden az bilinen bir Karadeniz sahili örneği ile başlayalım. Kocaeli’nin Kandıra ilçesine bağlı olan Kerpe Kefken en sıcak Karadeniz sahillerinden biri. Denizi soğuk değil ve rüzgarı da gayet kıvamında. Sıcaktan bunalmanıza engel olacak kadar serinlen bir rüzgarı var. Suyu pırıl pırıl ve kumluk bir zemine sahip. Yeşili de hayli bol olan Kerpe çevresinde aynı sakinliğe sahip Kumcağız, Kefken sahillerine de kısa sürede kolayca geçiş yapabilirsiniz. Böylece her gün başka bir sahilde deniz keyfi yaşayabilirsiniz. Tatil köyleri sınırlı olmakla beraber pansiyon ya da kiralık villalar bulmanız oldukça kolay bir beldedir.

sakin tatil yerleri Kerpe

 

2.Gideros/Cide

Deniz kenarı sakin tatil yerlerine şahane bir örnek de yine bir Karadeniz sahili olan Gideros. Kastamonu iline bağlı. Son derece sakin bir koy olan Gideros tıpkı Kefken gibi bol yeşil ile mavinin bir arada olduğu muhteşem bir yer. Kestane, şimşir, kayın, meşe, çam ağaçlarıyla dolu. Vakti zamanında korsanların saklandığı koy olarak rivayet edilir. İlçe merkezine 11 kilometre uzaklıktaki koy birinci derece doğal, ikinci derece tarihi sit alanı.

sakin tatil yerleri Gideros

 

3.Akbük/Didim

Gideceğim yer sessiz sakin olsun ama çok da inziva olmasın diyenler için Didim Akbük iyi seçeneklerden biri. Uzun kumsal üzerinde restoran çeşitlerinin bol olması ve tatil köylerinin denize yakınlığı en büyük avantajlarından biri. Sahilden yukarı iç bölümlerde pek çok kiralık ev bulabilirsiniz. Ayrıca tüm sezon boyu kiralamanız da gerekmiyor. 3 günlük, 1 haftalık gibi kısa tatiller için seçenekler sunuluyor.

sakin tatil yerleri Akbük

 

4.Sığacık/SeferiHisar

Sessizliğin adresi Sığacık’ta lüks oteller bulamazsınız! Bu bir şikayet değil aksine övgümüzdü. Sakin sessiz huzur dolu bir tatil için eşsiz beldelerden biri. Plajları etrafındaki pansiyonlardan faydalanabilirsiniz. Kasaba havasıyla deniz keyfi yapabileceğiniz  bir yer. Tarihi dokusu, asırlık ağaçları içinizi açacak türden.

tatil önerileri için Sığacık

 

5.Geyikli/Çanakkale

Deniz kenarı sakin tatil yerlerinden beşinci sırada Geyikli var. Sadece kum, deniz ve güneşin tadını çıkarmak isteyenler için son derece ideal. Çünkü olur da ilk birkaç gün hayli dinlendikten sonra canınız bir farklılık yapmak isterse kolaylıkla hemen karşıdaki Bozcaada’ya geçiş yapabilir ve Bozcaada’nın büyülü atmosferine dalıp sokak sanatçılarıyla vakit geçirebilirsiniz.

tatil tavsiyeleri sakin yerler

 

6.Akliman/Ayvacık

Yine Çanakkale’ye bağlı olan belde, otel yerine kamp hayatı sevenler için. Uzun, beyaz, kumluk bir plajın hemen arkasında sunulan, yani denize sıfır olabileceğiniz kamp alanında unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz. Bu plajın bir bölümü Akliman olarak anılıyor. İsmini kumunun beyazlığından almış.

Tatil önerileri Ayvacık

7.Kalem Adası/Dikili

İzmir Dikili’ye bağlı Kalem Adası sessiz sakin cennet bir köşe. Kalem Adası’nda yerleşim bölgesi yok sadece iki tane tatil köyü/otel bulunuyor. Ne denli sakin olduğunu buradan anlayabilirsiniz. Aşağıdaki resimde muhteşemliği göreceksiniz. Ege’nin Maldivleri benzetmesi hiç de yanlış değil!

tatil tavsiyeleri Kalem Adası

 

8.Hayıtlı Koyu

İzmir Dikiliye bağlı bir saklı alan daha. Burada kalacağınız tatil köylerinden denize geçiş yapabilmek için azıcık yürümeniz gerekecek. Bana uyar derseniz, deniz kenarında sakince güneşlenip keyif yapabileceğiniz güzel bir belde olduğunu söyleyelim. Sahile oldukça yakın üç ayrı tatil köyü bulunuyor. Bunlardan biri SPA bir diğeri de termal özellikli tatil köyleri.

tatil tavsiyeleri Hayıtlı

 

9.Kosova Plajı/Foça

Foça’da bulunan Kosova Plajı sakinlikten ansızın sıkılabilecekler için ideal bir yer sayılır çünkü isterseniz yakın çevredeki beach kulüplerin imkanlarından faydalanabilirsiniz.

tatil tavsiyeleri Kosova Plajı

 

10.Özdere Sahili

Kuş Adası’nın kuzeyinde kalan sessiz sedasız bir yer Özdere. Denize sıfır 7 farklı tesis mevcut. Hepsinin özel bir plajı var.  SPA ve Aqua Park keyfi sevenler için ideal bir belde. Havası mis!

tatil önerileri Özdere

“Deniz kenarı sakin tatil yerleri” hakkında sizlerin de önerileri varsa aşağıdaki yorumlar kısmından bize yazarak listenin genişletilmesine yardımcı olabilirsiniz.