Sizin de çevrenizde, yakınınızda enerjinizi çalan, tüketen kişiler varsa onlara şöyle güzel bir DUR! deyin. Neler yapmanız gerektiği bu yazıda.

Mutluluk, çoğu insan için elinde hali hazır bulunan bir durum değil. Çoğu kişi, kendi çabalarıyla ve yoğun bir emekle mutluluğunu artırabilmek için uğraşıyor. Parayla mutlu olacaklar parasını arttırmaya çalışıyor, huzurla mutlu olacaklar huzuru hayatında kalıcı hale getirmeye çalışıyor…vs

Ömrü boyunca bu gibi çabalarla, tırnaklarıyla kazıya kazıya mutluluğu yakalamaya çalışan insanlar etraflarında da kendi gibi insanları istiyor ama bu her zaman mümkün olmuyor. Siz onca emek verirken biri geliyor bir laf ediyor ve enerjinizi alt üst edebiliyor. Peki, bu gibi durumlarda ne yapmak lazım?

Bu insanların birkaç türü bulunuyor. Kimisi; etrafı yaralama, acıtma çabasında oluyor. Kimisi ise; kendi dertleriyle etrafını boğuyor. Hayat kalitesini artırmak için çaba sarf etmek yerine kendine acıma, herşeyden şikayetçi olma rollerine bürünüyor. İşte bu iki tür insan enerjinizi en çok tüketen insan modelleridir.

İlk iş; Bu gibi insanlardan uzak durmaktır. Çünkü onların olumsuz telkinleri bilinçaltınıza yerleşerek sizi de olumsuz etkilemeye başlar.

Ek olarak; Turkuaz taşı size hayli fayda sağlayacaktır. Üzerinizde bu taşı barındıran bir obje olsun. Kolye, yüzük, künye ya da cebinize çantanıza koyabileceğiniz sade bir taş hali.

Karşılaştığınızda göz teması kurmamak da koruyucudur. Oldu da bu kadarını yapamadınız içerisinde bulunduğunuz şartlar nedeniyle bir arada olmak zorundaysanız göz temasınızı minimum seviyede tutmalısınız. Görüşmeniz sonrasında bol suyla yüzünüzü ve ellerinizi yıkayın. Böylece üzerinize bulaşmış enerjiyi bünyenizden akıtabilirsiniz.

Bu kişilerle istemediğiniz bir münakaşaya girecek olursanız tartışma başlar başlamaz göbek deliğinizin üzerine elinizi koymalısınız. Bunun sebebi, bu bölgedeki solar pleksus çakrasını korumaktır. Bu çakrayı koruyabildikçe yaşam enerjiniz artacaktır.