Erkekleri azdıran yiyecekler ve içecekler nelerdir listeledik. Erkekleri azdıran besinler doğal yiyecekler ve erkeği azdıran bitkiler bu listede. Libido yükselten yiyeceklerin ve içeceklerin neler olduklarını keşfedin.

Kadınlar için de erkekler için de bazı besinler ve bitkilerin libido yükselmesine sebep olduğu bilimsel bir gerçektir. Bu sınıfa giren besin maddeleri vücuttaki emilim sonrasında azdırıcı etkiler yaratır. Erkekleri azdıran yiyecekler genel olarak testesteron artıran doğal besin maddelerinden oluşur.

Erkekleri Azdıran Yiyecekler Listesi

Erkekleri azdıran yiyecekler besinler listemizde 21 adet çok etkili besin maddesi bulunuyor. Listemiz genellikle doğal yiyecekler ve bitkilerden oluşuyor.

 1. Et
 2. Testosteronun östrojene çevrilmesine engel olan çinko içeren besinler. Peynir, yumurta sarısı, kuruyemiş ve yulaf, çavdar, buğday gibi tahıllar
 3. Soya fasulyesi, kakao, muz, avokado, patates gibi magnezyum barındıran besinler
 4. Balık yağı
 5. Tarçın
 6. Mesir macunu
 7. Vanilya
 8. Havyar, kalamar, karides, istiridye gibi deniz mahsulleri
 9. Kekik, nane, rezene, maydanoz, zencefil, ısırgan tohumu
 10. Çikolata
 11. Yulaf ezmesi
 12. Arı sütü, bal
 13. Keçi peyniri
 14. Muz
 15. Karışık meyve suyu
 16. Üzüm suyu
 17. Kabak çekirdeği
 18. Karpuz
 19. Acı biber
 20. Ginseng
 21. Kereviz

gibi besin maddeleri erkekleri azdıran yiyeceklerin başlıcalarıdır. Bunlardan doğal içecekler de elde edilmesi kolaydır. Bu listede görmüş olduğunuz bitkiler erkeği azdıran bitkiler listesinin en başında yer alan bitkilerdir.

 

Erkekleri Azdıran Yiyecekler ve Karışımları

Erkekleri azdıran doğal yiyeceklerden kür hazırlamak isterseniz kullanabileceğiniz bazı karışım tarifleri şöyle;

 • Bal ve Tarçın karışımı
 • Bal ve ısırgan tohumu karışımı
 • incir ve badem
 • Pekmez ve fındık karışımı

Eski İran’da evlenen çiftler balayında her gün bal likörü tüketirlermiş. Yani balın erkekleri azdıran yiyecekler listesinin en başında olduğu çok eski tarihlerden bu yana biliniyor.

 1. Zencefil, çok eski tarihlerden bu yana duyguları harekete geçirmek için kullanılıyor. Eski çağlarda genellikle özel içkilerin karışımına katılan zencefil cinsel isteği büyük oranda artırıyor.
 2. Kereviz özellikle 30’lu yaşlardaki erkeklere öneriliyor. Erken boşalma problemine de iyi geldiği söyleniyor.
 3. Ginseng, erkekleri azdıran besinlerden biri olmasının yanı sıra performansı da artırıyor.
 4. Listede istiridye bulunuyor olmasına rağmen bunu pek de önermediğimizi belirtelim. Barındırdığı civa vücuda zararlı!
 5. Havyar içerdiği yüksek çinko miktarı nedeniyle erkeklik hormonunun üretimini artırıyor.
 6. Hollandalı araştırmacılar tarafından yapılan bir çalışmaya göre folik asit ve çinko içeren besinler sperm miktarını da oldukça artırıyor. Sperm sayısındaki bu artış da erkek için azdırıcı bir durum yaratıyor.
 7. Karpuzda bulunan sitrulin ve arjinin de erkeklerde aynı etkiyi yaratıyor.
 8. Maydanoz, içindeki B12 vitamininin gücüyle erkekler üzerinde azdırı etki yaratan en önemli besinlerden. Stresi azaltması ve psikolojik sorunlara engel olması nedeniyle psikolojik kökenli isteksizlik yaşayan erkeklere de iyi geliyor. Eğer erkeğinizin libido düşüklüğü moral bozukluğu ile ilgiliyse maydanozu sofranızdan eksik etmeyin.
 9. Acı biber gibi kapsaisin barındıran besinler de beyindeki endorfin hızını artırıyor. Böylece sinir sistemi harekete geçiyor ve bu da cinsel istek artışını sağlıyor.

“Erkekleri azdıran yiyecekler” listesi olarak yukarıda yazılı besinleri kullanmadan önce alerjiye sebep olmayacaklarından emin olmak gerekiyor. Erkekleri azdıran şeyler konulu diğer yazılarımıza göz atmak için linki tıklayabilirsiniz ya da aşağıda göreceğiniz Aşk Rehberi isimli pdf kitapla çok daha fazlasını keşfedebilirsiniz. ilişkinize heyecan ve tutku katmak için neler yapmanız gerektiğine dair hem bilgi birikiminiz hem hayal gücünüz yetersiz kalıyorsa siz de bu rehbere sırtınızı yaslayabilirsiniz.

Mutlu Haberler