EYOF ‘Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’ 2017 yılında Erzurum’da yapılacak. Seyrine doyum olmayacak bu festivale herkes davetli..!

EYOF Nedir?

Avrupalı 48 üye ülkenin katılımıyla iki yılda bir gerçekleştirilen spor etkinliğidir. Oyunlar, Avrupa Olimpiyat Komiteleri Birliği tarafından örgütlenir. Yaz ve kış aylarında gerçekleştirilen bir sportif etkinliktir. EYOF’ta sadece Avrupa Spor Federasyonlarına bağlı sporcular yarışabilmektedir.

EYOF’un 2011 Yaz Festivaline de Trabzon ev sahipliği yapmıştı.

Kış Festivali’nin Detayları

Şubat ayında başlayacak olan Olimpik Kış Festivalin’e fırsatınız varsa seyirci olarak katılmanızı önemle tavsiye ederiz. Çünkü seyrine doyum olmayacak bir festival bu.

Erzurum’da yoğun çalışmalar devam ediyor ama  1500’e yakın katılımcıyla düzenlenecek oyunlar için yürütülen hazırlık çalışmalarında neredeyse sona yaklaşıldı. 11-18 Şubat 2017 tarihlerinde yapılacak olan festival büyük bir kalabalık tarafından heyecanla bekleniyor.

Festivalde dokuz farklı branşın yer alacağı belirtildi. Alp disiplini, biatlon, kayaklı koşu, curling, artistik patinaj, buz hokeyi, sürat pateni, kayakla atlama, snowboard branşlarında düzenlenecek oyunların tam bir şölen havasında geçeceği kesin. Siz de bu şölende izleyici olarak yer almak isterseniz otel rezervasyonlarınızı şimdiden yaptırmanız iyi olur.

Hangi Tesislerde Yapılacak?

Erzurum ilimizdeki Palandöken Kayak Merkezi festivalin en çok vakit geçireceği alan gibi görülüyor. Palandöken Spor Tesisi, Konaklı Kayak Tesisi, Kayakla Atlama Kuleleri, Curling Salonu, Short Track Salonu da festivalde kullanılacak diğer alanlar.