Gerdek gecesinde kadının yapması gerekenler nelerdir A’dan Z’ye anlattık. İlk gece kadın ne yapmalı nasıl davranmalı hepsi bu yazıda.

Evlilik hazırlıkları zaten son derece stresli. Tüm bu stresin içerisinde ise daha derinde yatan ve son ana kadar hiç geçmeyecek olan başka büyük bir stres kaynağı var; Gerdek gecesi. Gerdek gecesinde kadının yapması gerekenler ile ilgili her şeyi öğrenebileceğiniz bir yazı hazırladık ve endişelerinizi yok etmeyi amaçladık. Ayrıca, bu yazımızın sonuna Mutlu İzdivaç “ilk Gece” isimli web pdf kitabını indirip okuyabileceğiniz linki de ekledik.

Gerdek Gecesinde Kadının Yapması Gerekenler

Hayatı paylaşacağınız, hayat arkadaşı olacağınız ve ileride çocuklarınızın babası olacak erkekle yeni bir hayata doğru atım atıyorsunuz ama ilk gecede yapmanız gerekenleri bilmiyorsanız aşağıdaki liste size hayli yardımcı olacak.

1.Sakin Olun Endişe Etmeyin

Gerdek gecesinde kadının yapması gerekenler içerisinde ilk şey sakinliğini korumaktır. Korkacak hiçbir şey yok. Evet, şu yaşınıza kadar hiç deneyimlemediğiniz ve ilk kez deneyimleyeceğiniz bir durum yaşayacaksınız ama yine de sakin olmaya çalışın. Unutmayın, binlerce yıldır tüm canlılar ve insanoğlu eşleriyle bunu yapmaktalar. Cinsel münasebet nedeniyle dayanılamaz acılar çeken ya da bu yolla ölen yok. Bu yüzden korkmayın.

Acı korkunuz varsa, şunu bilmelisiniz; Cinsel birleşme esnasında yaşanan acı, kadın cinsel organının yeteri kadar ıslanmasını beklemeyip aceleci davranan erkek nedeniyle olur. Bu durum genellikle erkeğin cinsel tecrübesizliğinin göstergesidir. Vajina henüz yeterince ıslanmamış, kuru sayılır biçimdeyken eşiniz buna teşebbüs edecek olursa onu bu konuda uyarmaktan çekinmeyin. Çünkü bu ona yardımcı olduğunuz anlamına gelir. Sıkıntı yapmayın ve birleşme için henüz erken olduğunu söyleyin. Çiftler, ön sevişme yoluyla temas etmeye devam ettikçe daha doğrusu bu temaslardan haz almaya devam ettikçe vajina ıslanması da giderek artacak ve en sonunda birleşme için uygun seviyeye gelecektir. Böylece hiç acı olmayacaktır.

2.Hijyene Dikkat Edin

Hijyen konusu, gerdek gecesinde sadece kadının yapması gereken değil erkeğin de dikkat etmesi gereken bir konu. Kadınlar, epilasyon gibi işlerini düğün gününden birkaç gün önce zaten halletmiş olacaktır. Fakat hijyen konusunda bir diğer önemli durum daha bulunmakta. Düğün dernek, koşturmaca derken hayli terlemiş olacaksınız. Hem bu teri atmak hem de sıcak suyun etkisiyle üzerinizdeki stresten kurtulmak için duş almanızı önemle tavsiye ederiz. Gelinliğinizi çıkardıktan sonra hemen bir duş alıverin. Endişe etmeyin, bir şeyleri hemen yapmak zorunda değilsiniz. Önünüzde uzun bir gece var nasılsa. Damat kişinin de bir duş alması iyi olur. Hatta, geceyi geçireceğiniz yerde eğer küvet imkanı varsa içerisine dolduracağınız sıcak su ile ikiniz de güzel bir keyif yapabilirsiniz. Böylece hem dinlenir hem de düğünün ve günün nasıl geçtiğine dair kritiklerinizi konuşabilirsiniz.

3.İstemediğiniz Hiçbir Şeyi Yapmayın

Evet, kocanızdır falan ama onun kocanız olması size istediği her şeyi yapabileceği anlamına gelmez. Gerdek gecesinde kadının illa her şeyi yapması gerekmez. Canınızın o an yapmak istemediği ya da sakıncalı gördüğünüz herhangi bir şeyi yapmak zorunda olmadığınızı unutmayın. Örneğin; Ters ilişki. Gerdek gecesinde kadının yapması gerekenler içerisinde değildir. Yapmak istemediğiniz bir şeyse bunu asla yapmayın.

Şunu biliyor muydunuz; Cinselliğin tabu olduğu ülkelerde, özellikle kadının cinsel konularda bilgisiz olması ve cinselliği sadece kocasından öğrenmiş olması nedeniyle aslında pek de normal sayılmayan bazı şeyleri normal zanneden kadınlar var. Çünkü kocasından cinselliği öğrenirken böyle görmüş, böyle yaşamış. Ek olarak; Genç kızlığa doğru adım attığı yıllar ve sonrasında da anne ve büyükannelerden ‘Kadın kendini kocasından sakınmamalıdır/Koca ne diyorsa hürmet edilmelidir’ gibi yanlış öğretileri de zaman zaman duyduğundan kocası ne isterse yapan milyonlarca saf kadın var. Maalesef!

4. Teorik Bilginizi Mutlaka Artırın

Mutlaka ama mutlaka artırın. ilk gece cinsel ilişkide kadın ne yapmalı? Yazar Gamze divan’ın Mutlu İzdivaç “ilk Gece” isimli pdf kitabından tüm detaylarıyla öğrenmek için aşağıdaki linke ya da resmin üzerine tıklayarak kitabı indirip okuyabilirsiniz. Bu kitap cinselliğe dair her şeyi, resimli ve yazılı anlatımla okuyucusuna aktarıyor. Erkeklerin yatakta ne istediklerinden tutun da eşiniz ve kendiniz için sağlıklı-kaliteli bir cinsel yaşamı nasıl oluşturabileceğinize dair her şeyi harfiyen detaylarıyla aktarıyor. Pozisyonlar, oral seks, handjob ve daha bir sürü şey resimli ve yazılı şekilde izah ediliyor. Siz siz olun, bu e-kitabı bir an evvel okuyun, teorik bilginizi artırın ve hem gerdek gecesinde hem de ondan sonraki özel anlarınızda neler yapmanız gerektiğini her yönüyle eksiksizce öğrenin.

Gerdek gecesinde kadının yapması gerekenler ve çok daha fazlası için kitabı buradan ya da aşağıdaki görsele tıklayarak inceleyebilir ve isterseniz hemen indirip okumaya başlayabilirsiniz.

mutlu izdivaç kitabı oku