Gözleri çekik yapmak için egzersizler burada. Bu egzersizlerle siz de gözlerinizi olduğundan daha çekik yapabilirsiniz.

Kadın güzelliğini belirleyen belli başlı kriterler vardır. Dolgun elmacık kemikleri, kalkık kaşlar, küçük bir burun, çekik gözler gibi yüz hatları dünyanın her yerinde, her kültürde kadını göze güzel gösteren özelliklerdir. Peki yüzümüze belli başlı egzersizlerle istediğimiz şekli vermek mümkün mü?

Evet, mümkün! Gözleri çekik yapmak için egzersizler bir süre düzenli şekilde yapılırsa siz de yavaş yavaş gözlerinizin çekik bir hal aldığını görmeye başlayabilirsiniz. Yüz kaslarını geliştirmeye yarayan bu tip egzersizlerin tamamı Yüz Yogası olarak adlandırılıyor. Şekillenmeyle beraber, ciltte sıkılaşma ve doğal nem artışı da sağlayan yüz yogası son yıllarda kadınların yeni güzellik trendi olmuş durumda. Gözlerinizi çekik yapmakla sınırlı kalmayan, yüzünüzde pek çok değişim yaratabilen bir yoga türü bu.

Gözleri Çekik Yapmak İçin Uygulanacak Egzersizler

Kafatası derinizi ellerinizle dokunmadan geriye doğru itmeye çalışın. İlk etapta hiç birşey olmuyor gibi hissedenleriniz olabilir yani kafatası deriniz sadece milimetrik ölçüde geri gidebilir. Fakat bu egzersize günde 5 dakika süre ile her gün devam edecek olursanız derinizin zamanla daha fazla hareket ettiğini göreceksiniz. Bu iyiye işarettir çünkü kaslarınızın yavaş yavaş canlandığını gösterir. Kulaklarınız, kaşlarınız ve hatta kaz ayakları denilen göz kenarındaki bölgenin de geriye doğru gitmeye başladığını göreceksiniz. Bu da şu demek oluyor; Kafatası derinizle birlikte alın ve göz çevrenizde canlanmaya başlıyor. Bu egzersize yılmadan devam edin. Gözlerinizin çekikliği arttıkça ve istediğiniz çekikliğe ulaştığında egzersizlere son verebilirsiniz. Fakat unutmamak gerekir ki artık her gün olmasa da en azından haftada bir bu egzersize devam etmelisiniz. Çünkü çalıştırılmayan yüz kasları zamanla yine eski haline dönecektir. Elde ettiğiniz çekikliği muhafaza etmek için ara sıra bu egzersizi tekrarlayın.

Gözleri Çekik Yapmak İçin Egzersizler Yüz Yogası Kitabında

Gözleri çekik yapmak için egzersizler sadece yukarıda bahsettiğimiz egzersizle sınırlı değil. Egzersizlerin tamamını uygulamanız çok daha hızlı ve kalıcı sonuç verebilir. Peki, doğru egzersizler nelerdir, ne kadar süre ve nasıl uygulanmalıdır?

Tüm bu soru işaretlerinizi yok edecek, bu konuda hem resimli hem yazılı anlatımı ile size hayli ışık tutacak yüz yogası tekniklerini öğrenebileceğiniz pdf kitapla sizleri tanıştıralım. Yüz Yogası Teknikleri olarak adlandırılan yüz yogası kitabı indirebileceğiniz linki tıklayarak siz de bu teknikleri öğrenebilirsiniz.