Milli güreşçilerimiz bu sezonu da başarılarla tamamladı. Ata sporlarımızdan biri olan güreş, ülkemize madalyalar kazandırmaya devam ediyor.Güreş sporunda kazanılan madalyalarımıza yenileri eklendi. Golden Grand Prix Turnuvası’nda azimle mücadele eden milli güreşçilerimiz eli boş dönmedi.

Güreşçilerimizden Aslan Atem gümüş madalya kazanırken, diğer bir güreşçimiz Cenk İldem de bizlere bronz madalya kazandırdı. Turnuva, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlendi. 50 ülke ve 700’den fazla sporcunun katıldığı turnuvada dokuz milli sporcumuz ile mücadele ettik.

Güreş sporunda özel bir tabir olan Grekoromen stilde milli güreşçimiz Aslan Atem, Arjantinli rakibi Roni Keith Sosa’yı 8-0 geçti. Yarı finaldeki rakibi  Kolombiyalı Carlos Andres Munoz Jaramillo’yu ise 3-2 yendi ve finale adını yazdırdı. Altın madalya için güreşirken Azerbaycanlı rakibi Rafig Hüseynov’a 2-1 yenilerek gümüş madalyayı kazandı.

Milli güreşçimiz Cenk İldem, Rus rakibi Musa Evloev’e 4-1 yenildi fakat rakibinin finale yükselme şansı yakalamasıyla repesaj maçına çıkma hakkı kazanan güreşçimiz İldem, Azerbaycanlı rakibi Orkhan Nuriyev’i 3-1 yenerek bronz madalya kazandı.