Şöhretli birinin takipçisi olmanın da bir adabı var. Kimi takipçiler bu adabı sağlayamıyor. Hakarete varan sözler canları yakabiliyor.

Sosyal medyanın kullanımının artmasıyla beraber tanık olmak istemeyeceğimiz şeyler de hızla artıyor. Kim olduğu belli olmayan, takma isimlerle hesap açan kişiler Facebook, Twitter, Instagram gibi platformlarda sosyal hesaplarını takip ettiklere şöhretlere hakaretler yağdırıyor!

Bu olayı yeni yaşayan şöhretlerden biri de Işın Karaca. Dün eşiyle birlikte Instagram’da canlı yayın yapmak isteyen Işın Karaca’ya ağır sözler söylendi.

Bunun bir benzerini de geçtiğimiz günlerde Kıvanç Tatlıtuğ yaşamıştı.

Art niyetli bu insanlar, söylemde bulundukları şöhretler üzerinde üzücücü, kırıcı bir etki bıraktıklarının farkında olmalı. En önemlisi de şartlar ne olursa olsun kimsenin, hiç kimseye hakaret etme hakkı olmadığını artık anlamalı!

Işın Karaca’nın bu canlı yayını esnasında bir takipçisi ‘İstersen 100 kilo ver, hâlâ çok çirkinsin’ yorumunu yaptı. Bunun üzerine sinirlenen Işın Karaca ‘Çirkin olan senin kalbin’ cevabını vermeyi uygun gördü.

Kıvanç Tatlıtuğ da eşi Başak Dizer’e karşı yapılan buna benzer bir yoruma tepki göstermişti. Başak Dizer’e ‘Ne işin var senin çirkin kadın o yakışıklının yanında’ diyen birine Kıvanç Tatlıtuğ ağzının payını bizzat vermişti. ‘Terbiyesizlik yapma!’ ifadesiyle başlayan uzun cümleler kurmuştu.

Kıvanç birçok şey yazmıştı ama biz bazı kısımlarını vereceğiz. Çünkü bizce de bu problemin temeli burada yatıyor. Kıvanç doğru bir sosyal tespit yapmış. Demiş ki;

‘Mutsuzluğunu, kötü kalbini git başka yerlerde bileyle. Hangi ara bu kadar kötü kalpli insanlar oldunuz? Sana tavsiyem sen de git birini sev, içinde zerre sevgi yoksa da yine sevmeye çalış.’

Bu cümleleri özellikle cımbızlamamızın sebebi bu kısımların önemli bir sosyal tespit barındırmasından kaynaklanıyor. ‘Ne işin var senin çirkin kadın o yakışıklının yanında’ sözleri, hakikaten aklı selim bir insanın söyleyeceği sözler değil. Kendinden mutsuz, memnuniyetsiz, hayata ve kendine küsmüş, içi kin ve saldırganlık dolu birinin söyleyebileceği sözler bunlar.

Sevmediğiniz, beğenmediğiniz birinin sosyal medya hesabının yanından bile geçmezsiniz. Ama yok siz oralarda dolanıyor bir de üşenmeden yorum yapıyorsanız ve bu yorum çirkinlik barındırıyorsa sizde ciddi bir sorun var demektir!

Biraz Adap! Saygı ve sevgi lütfen!