Hollywood kadar olmasa da Türkiye’de de sinema üretimi çok şükür ki var. Elbette ki çok daha kısıtlı imkanlarla yapılan Türk filmlerinin son yıllarda daha çok yurtdışına pazarlanması işine öncelik veriliyor olsa da elbette ki Türk seyircisinin beğenisi yapımcılar için halen ilk sırada. İşte karşınızda son yıllara damgasını vuran Türk filmleri listemiz.

Son Yılların En İyi Türk Filmleri

Bir Aşk İki Hayat

Umut, kendi filmlerini çekmeye çalışan, bağımsız bir yönetmendir. Moda’da köpeğiyle birlikte yaşamaktadır. Bir gece vereceği kararla hayatı bambaşka bir hal alır. Hayatının aşkı ile tanışma fırsatı bulur. Uçurumun kenarına sürüklenmesine neden olacak olaylar silsilesi başlar.

Aykut Enişte

Yalnızlığından şikayetçi olan ve aile özlemi çeken Aykut, evlenip yuva kurmanın hayali ile yaşar. Nurhan ile hayallerini gerçekleştirmeye adım adım yaklaşan Aykut, beklenmedik bir durumla karşı karşıya kalır. Düğüne bir hafta kala dükkanına hırsız giren Aykut, tüm birikimini kaybeder. Sigorta şirketinden gelen Gülşah’ın, Aykut’tan küçük bir iyilik istemesi hepsinin hayatının değişmesine neden olur.

Türk İşi Dondurma

Çanakkale Savaşı sırasında Avustralya’da yaşayan iki Türk’ün ülkeleri için verdikleri mücadeleyi konu ediyor. Avustralya’da Türkler aleyhine propaganda yapılmaya başlanır. İngilizler’in Avustralya’da asker devşirmek için broşür dağıttığını öğrenen iki Türk, ülkelerinde veremedikleri mücadeleyi Avustralya’da vermeye karar verir. Gerçek olaylardan esinlenilmiştir.

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu

Ülkemiz ve dünya spor tarihine adını altın harflerle yazdıran efsanevi halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayat hikayesi anlatılıyor. Spor kariyerine 7 Dünya Rekoru, üç farklı olimpiyatta kazandığı 3 Altın Madalya, 6 Avrupa Şampiyonluğu ile 7 tane Dünya Şampiyonluğu sığdıran Naim Süleymanoğlu’nun hayatını mutlaka izlemelisiniz.

Öldür Beni Sevgilim

Birbirlerini öldürmeye karar veren bir çiftin hikayesi anlatılıyor. 5 yılın sonunda ikili adeta birbirinden bunalmış hale gelir. Bir yanlış anlama sonucunda 5 yıllık karı-koca birbirlerini öldürmeye karar verir. Bunun için uygun yollar arayan çift, kendilerini birbirinden komik ve tehlikeli durumlar içerisinde bulur.

Karakomik Filmler

Karakomik Filmler, Kaçamak ve 2 Arada adındaki iki farklı filmden oluşuyor. Kaçamak’ta, birlikte tatile çıkan 4 arkadaşın başlarına gelen maceralar konu edilirken, tüm hikayenin arabalı vapurda geçtiği 2 Arada filminde, Ayzek adında bir adamın yaşamına odaklanılıyor.

Cinayet Süsü

Cinayet Süsü, gizemli bir seri katil vakasını çözmeye çalışan cinayet büro ekibinin maceralarını konu ediyor. Birbiri ardına işlenen cinayetleri araştıran ekip, hiçbir delil ve ipucuna ulaşamaz. Bu sırada Emniyet Genel Müdürü, davanın çözümünde yardımcı olması için “suç uzmanı” Dizdar Koşu’yu Emin’in ekibine atar. Üzerlerindeki baskıdan dolayı iyice ezilen Emin ve ekibi, karşılaştıkları en tuhaf seri cinayet zincirini çözebilmek için her yönteme başvurur.

Çiçero

2. Dünya Savaşı’nın seyrini değiştiren ve Almanya’nın bozguna uğramasında etkin payı olan Türk casus Çiçero’nun savaştaki etkisini ve savaş sonrası yaşadıklarını konu ediyor.

Can Dostlar

Teknolojinin sonuçlarından biri olarak mahallenin çocukları son zamanlarda başlarını telefonlarından kaldırmaz olmuşlardır. Mahalleye yeni gelen çocukların ısrarlarıyla, artık telefonlarını bir kenara bırakıp, sokakların tadını çıkarmaya, parklarda oynamaya karar verirler. Ancak aşmaları gereken büyük bir sorun vardır.

Recep İvedik 6

Recep İvedik 6, Konya’ya giderken kendisini Kenya’da bulan Recep İvedik’in maceralarını konu ediyor.

Organize İşler Sazan Sarmalı

Organize İşler Sazan Sarmalı, Asım Noyan ve çetesinin maceralarını konu ediyor. Asım Noyan, yıllardır söylediği yalanlar ve çevirdiği oyunlarla insanları dolandırıyor. Dolandırıcılar kralının biricik kızı Nazlı dolandırılınca, Asım Noyan ve ekibi hemen harekete geçiyor. Nazlı, babasını organize işlerden vazgeçirmeye çalışsa da maalesef ki o da kendisini sazan sarmalının içerisinde buluyor.

7.Koğuştaki Mucize

7. Koğuştaki Mucize, 7 yaşındaki kızı ile aynı zeka yaşına sahip Memo’nun adalet arayışını konu ediyor. Memo, her ne kadar suçsuz olduğunu anlatsa da kimse ona inanmaz. İdam cezasına çarptırılan Memo’nun yakınları adaletin sağlanması için uğraşırken, Memo ve kızı Ova’nın tek istediği birbirlerine kavuşabilmektir.