Kurtalan Ekspres’in yeni solisti Tolga Akyurt dinleyici ve izleyicilerini büyülüyor. Tolga Akyurt hakkında merak ettiklerinizi sıraladık.

Barış Manço’nun yıllar boyunca orkestralığını yürütmüş olan Kurtalan Ekspres, Manço’nun vefatı sonrasında Cem Karaca’yla çalışmaya başlamıştı. 35 yıllık kariyerleri boyunca pek çok güzel sıfatla anıldılar, halen de anılmaktalar. Türkiye’nin ilk rock gruplarından biri olmasıyla beraber Etnik Rock akımının da yurtdışı temsilcileri onlar.

Kurtalan Ekspres gibi köklü, baba bir grubu bilmeyen, tanımayan yok ama şu sıra solist makamına yerleşen Tolga Akyurt’u merak eden çok!

Kurtalan Ekspres Solisti Tolga Akyurt Kimdir?

25 Ekim 1979 Kadıköy doğumlu olan Tolga Akyurt 36 yaşında. 2005 ve 2014 yılları arasında Apsent grubunun solistliğini yaptı. ilk kez 2015 yılında Kurtalan Ekspres’e katıldı fakat aynı yıl gruptan ayrıldı. 2016’da gruba geri döndü.

Dehşet Bir Adam!

Sesi ve sahne performansıyla izleyicileri büyüleyebilen ender sanatçılardan biri. Etkileyici sesi, sahneye yakışan vücut dili, uzun saçları, deri pantolon ve bileklikleriyle önümüzdeki yılların en çok konuşulacak solistlerinden biri olacağı kesin!