4 boyutlu kaş tasarımı hakkında merak edilenleri yazdık. 4 boyutlu kaş tasarımı nedir nerede yaptırılır fiyatları nedir? Tüm detayları yazdık.

Kaş tasarımında ya da diğer adıyla kaş estetiğinde neredeyse her geçen gün yeni bir gelişme oluyor. Şu sıralar 4 Boyutlu Kaş Tasarımı hayli ilgi görüyor. İstanbul kızlarıyla başlayan kaş tasarım hareketi, ülkenin neredeyse tüm bölgelerine yayılmış halde ve hızla devam ediyor. Kaş şeklini beğenmeyen, yüzünün ifadesini yok ettiğini düşünen, kaşları cılız olduğu için gürleştirmek isteyen genç ve orta yaşlı kadınların hepsini kurtaran kaş tasarımında yeni bir uygulamaya geçildi. 4 boyutlu kaş tasarımı olarak adlandırılan bu yöntem son zamanlarda hayli ilgi görüyor.

4 Boyutlu Kaş Tasarımının Farkı Nedir?

Var olan uygulamalardan farkı olarak 4 boyutlu kaş tasarımında kalıcılık ve doğallık ön planda tutuluyor. Kullanılan boyama maddesi diğerleri ile aynı. İnsan sağlığına zarar vermeyen pigmentler kullanılıyor ancak bir süredir popüler olan kalın ve düz kaş yerine biraz daha seyrek ve hafif dağınık bir tasarım yapılması tercih ediliyor. Düz ve kalın kaş bakışları daha keskin bir hale getiriyordu ama yeni trende bakışların biraz daha yumuşak olması için hafif seyrek ve dağınık bir kaş yapısı tercih ediliyor.

Örnek vermek gerekirse; Neslihan Atagül Doğulu’nun ya da Tuğba Büyüküstün’ün kaş yapısı bu sınıfa giriyor. Kendileri 4 boyutlu kaş tasarımı yaptırdı demek istemiyoruz sadece görünüm açısından onların kaş yapısı iyi birer örnekti.

4 Boyutlu Kaş Tasarımı Fiyatları

4d yani 4 boyutlu kaş tasarımı fiyatları, tasarımı yapacak klinik ya da güzellik salonunun muhitine ve bilinirliğine göre değişebiliyor. Oldukça değişken fiyatlar bulunmakta. Ortalama olarak 700TL’ye yapılıyor. Kimi yerlerde 400TL’ye kimi yerlerde ise 1.000TL’ye yapılabiliyor. Az önce dediğimiz gibi bu fiyat farkı tasarımı yapacak müesseseye göre değişkenlik gösterebiliyor.