Evlilikte erkeği kendine bağlamanın yolları olarak uygulayabileceğiniz kolay metotları sıralıyoruz. Bu yöntemler çok ama çok işinize yarayacak.

Evlilik, güzel hayaller eşliğinde adım atılan bir müessese fakat kimi zaman hayaller Paris, gerçekler Tahtakale olabiliyor. Aşkın gücü azalıyor! Eşlerden biri ya da bazen her ikisi birbirinden uzaklaşıyor. ilişkide karşılıklı saygıyı korumak güçleşiyor. Bunu yapan çoğu zaman erkek taraf oluyor, kadın kişi kendini çaresiz hissedebiliyor ama evlilikte erkeği kendine bağlamanın yolları olarak çok etkili metotlar var ve bunların neler olduklarını bu yazıda sıraladık.

Evlilikte Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları ve Yöntemleri

Evlilikte erkeği kendine bağlamanın yolları olarak yapılacak ilk şey sabırlı olmak hanımlar. Evlilikte erkeği kendine bağlamak için yapılması gerekenlerin en başında maalesef ki bu geliyor. Sabrı koruyamazsanız aşağıda sunacağımız 4 çok önemli adımı harfiyen yerine getiremezsiniz. Yani yapacağınız hiçbir metot işe yaramayacaktır.

Örneğin, kocanızı kendinize bağlamak için, birazdan açıklamalarını yapacağımız metotları uygulamaya başladınız diyelim. Elbette hemen sonuca ulaşmak isteyeceksiniz. Kimileri 2-3 ay sabredebilirken kimi kadınlar ise 2 hafta zor beklerler. Umudunu hemen yitirip, kocalarına karşı hırçınlaşmaya başlarlar. Hal bu ki biraz daha sabredecek olsa amacına ulaşmış olacakken, fevri şekilde sergilediği hırçın tavırlar sonrasında kocasını kendinden daha çok uzaklaştırmış olur. Hatta, başka bir kadına koşar adımlarla gitmesine bile sebep olabilir. Bu nedenle sabırlı olmak çok önemli. Aksi halde, kazanmanıza ramak kalmışken her şeyi tepe taklak edebilirsiniz.

Evlilikte erkeği kendine bağlamanın yolları, mevzu bahis olan evliliğin durumuna ya da kocanızın yapısına göre değişebilir. Kimi erkek 3-4 haftada evine ve karısına bağlanmaya başlarken, bir diğer erkek için bu süreç 5 ay sürebilir. Bu nedenle sabırlı olun. Sakinliğinizi koruyun.

Sabırlı olmak konusunu aklınıza iyice yerleştirdiyseniz diğer adımlara geçebiliriz.

Evlilikte Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları 1.Adım

Evliliğe karar vermeden önce insanların ideal ilişkiyi ölçmek için kullandıkları şu klişeyi bilirsiniz; ‘Ortak çok yönümüz var. Aynı şeyleri yapmaktan keyif alıyoruz. ilgi alanlarımız çok benziyor…vs.’

Bu klişe bilgi, çok yanlış bir kriterdir hanımlar. Bir ilişkide öncelikle önemli olan şey, aynı şeylerden zevk almak değil AYNI ŞEYLERDEN NEFRET ETMEK’tir.

Partneriniz ve siz aynı şeylerden nefret ediyorsanız aranızdaki yakınlığın ve bağlılığın zedelenmesi son derece zordur. Muhtemelen daha önce hiç böyle düşünmemiştiniz. Bu bilgi evlilikte erkeği kendine bağlamanın yollarından en önemli olanıdır. Kolay kolay her yerde bulamazsınız!

Anlamamış olanlar için biraz daha açalım. Sizin geçmişte yaşamış olduğunuz ya da çevrenizden eşiniz dostunuz vasıtasıyla tanık olduğunuz ilişkileri düşünün! Bu ilişkilerde çatırdamalar ve kırılmalar ne gibi mevzular sonrasında görülmüştü? hatırlamaya çalışın.

Biz bazı basit örnekler verelim…

Örneğin, kadın taraf son derece normal bir şekilde bir kız arkadaşıyla buluşup kahve içip sohbet eder. Erkek arkadaşı ya da kocası ise bu durumdan rahatsızdır ve kadına rahat vermez. Telefonla ya da başka şekilde partneri olan kadının burnundan getirir ve birkaç saatlik arkadaş sohbetini rezil eder. Çünkü partneri olan kadının diğer bayanla görüşmesinden rahatsızdır çünkü o kadını sevmiyordur. Oysaki kadın kişi o arkadaşını hem seviyor hem de sohbetinden keyif alıyordur. Bu farklı görüş açısını her iki taraf da uzatacak olursa kavga patlak verir ve birbirinden soğuma başlar.

Bir başka örnek; Erkek taraf yaptığı esprilerde bilerek ya da bilinçsizce sivri, kırıcı bir dile sahiptir. Partneri olan kadın ise bundan hiç hoşlanmamaktadır. Oysaki erkeğe sorsanız esprilerinin kırıcı olmadığını söyler hatta bu durumun hiç farkında bile değildir. Bu gibi insanlar, kendilerine yapılan kırıcı sözleri de fark etmemektedirler. Yani kendisi buna maruz kaldığında da bunu normal karşılar. Kadın kişi sabreder. Üç beş on derken en sonunda bir gün bu konuda bir tartışma gelişir. Mevzu uzar ve çiftler arası uzaklaşma başlar.

Son bir basit örnek daha gelsin. Bazı insanlar ilişkide vıcık vıcık bir arada olmaktan, sürekli irtibatta olmaktan hoşlanmazlar. Partneri olan kadını ne denli seviyor olursa olsun bir erkek bu yapıdaysa ve gün içerisinde kadın onu zırt pırt arıyorsa eninde sonunda mevzu patlayacak, bu durum münakaşa ve soğumalara sebep olacaktır.

Şimdi toparlayacak olursak, ilk verilen örnekte erkeğin sevmediği bayanı partneri olan kadın da sevmiyor olsaydı bu konuda sorun yaşamayacaklardı. İkinci örnekte bahsedilen çiftte, sivri esprileri her ikisi de sevmiyor olsaydı ve bu konuda aynı hassasiyete sahip olsalardı erkek taraf bu tip espriler yapmıyor olacak böylece bu konuda sorun yaşamayacaklardı. Üçüncü örnekte olan çiftte, kadın tarafta da vıcık ve dip dibe ilişkilerden hoşlanmayan bir kadın olsaydı partneri olan erkeği zaten zırt pırt aramayacak böylece bu gibi bir sorunları da zaten hiç olmayacaktı.

Özetle hanımlar, evlilikte erkeği kendine bağlamanın yollarından en önemlisi aynı şeylerden nefret etmenizdir. Nefret kelimesinin sertliğine takılmayın lütfen, hoşlanmamak, haz almamak, sevmemek gibi farklı dereceleri vardır nefretin.

Evlilikte erkeği kendine bağlamanın yolları üzerinde ilerlerken eşinizin nelerden hoşlanmadığını, sevmediğini iyi tespit etmeli ve kendinizinkileri de buna uyarlamalısınız. Bu size onun gözünde hayli puan kazandıracaktır.

Evlilikte Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları 2.Adım

Yine bir klişenin lafını edeceğiz ama bu seferkine biz de taraftarız. Çünkü çok gerekli!

Bakımlı ve güzel olmak. Evlilikte erkeği kendine bağlamanın yolları içerisinde en önemli detaylardan biri de budur. Nefret konusunun hemen peşinden gelen, olmazsa olmaz detaylardandır.

Kast edilen Angelina Jolie gibi bir güzellik değildir. Her erkek bir Brad Pitt olmadığına göre sizin de bir Angelina olmanıza gerek yok zaten!

Unutmayın, kişisel bakımınıza gösterdiğiniz özen ne kadar artarsa, etrafa yansıyacak güzelliğiniz de o oranda artacaktır. El ve ayak bakımınızın yeteri kadar iyi olmasına, size en çok yakışan saç modeline sahip olduğunuza, asla ter kokmadığınıza aksine misler gibi olduğunuza, dişlerinizin tertemiz, yüzünüzde sizi diri gösteren hafif bir makyaj olmasına…vs. dikkat edin.

Evlilikte Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları 3.Adım

Onun sevdiği insanlarla, iş arkadaşlarıyla, aile bireyleriyle ve başka kim olursa olsun mutlaka diyaloğunuzu iyi tutun. Zaman zaman sürpriz organizasyonlar yapın ve bu insanlarla kocanızın keyifle bir araya gelebileceği anlar yaratın. Yalnız bu aşamada dikkat etmeniz gereken şey diyaloğunuzun iyilik derecesini abartmamanızdır. Eşinizi baz alın. A kişisine gösterdiği sevgi ve yakınlığın derecesi 5 ise siz de o kişiye karşı 5 derecede kalın. B kişisine 3 derece yakınlık gösteriyorsa siz de o kişiye 3 derecede kalın.

Yani onun çevresindeki insanlara göstereceğiniz yakınlığın derecesi eşinizle birebir aynı olmalı. Ne fazlası ne de azı. Eğer bu dereceyi tutturamazsanız ve eşiniz size bunla ilgili bir ikazda bulunursa ‘Haklısın. Dikkat edeceğim’ deyin ve bu konuda asla münakaşa etmeyin.

Evlilikte Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları 4.Adım

Cinsellik, kocanızla aranızdaki bağı artırmak için çok ama çok önemli bir faktör. Asla ihmal etmeyin ve onun yatağının kraliçesi olmak için elinizden ne geliyorsa yapın. Cinsellik alanında teorik bilginizi artırın, şaşırtıcı sürprizler yapmayı ihmal etmeyin, her şeyden önce bundan siz haz alın. Onla yaşadığınız cinsel deneyimlerde keyif aldığınızı gördüğü oranda motive olacaktır. Hem size hem de evine.

“Evlilikte erkeği kendine bağlamanın yolları” konusunda daha detaylı bir yol haritası ve etkili metotlar için Kocanın Kalbine Gir e-kitabını da indirip okuyabilirsiniz.

 

kocanın Kalbine Gir kitabı