Güzel olmak için tüyolar-En etkili ve kolay bu 20 güzellik tüyosu ile bambaşka bir kadın olacaksınız. Bilmeniz gereken tüm sırları anlattık.

Güzel olmak ya da var olan güzelliğini kat be kat artırmak herkesin hayali. Çünkü güzellik, iş hayatından tutun da aşk hayatına kadar her alanda büyük avantajlar sağlıyor. Peki, sahip olduğumuz güzellik derecesini artırmak için neler yapabiliriz? Güzel olmak için tüyolar adı altında derlediğimiz bilgileri maddeler halinde sıralıyoruz.

Güzel Olmak için Tüyolar Püf Noktaları

 1. Saç modelinizi belirleyin. Havanızı katlayacak bir saç modeli bulmanız güzelliğiniz için en önemli konu. Bunu başarmanın en kolay yolu bir perukçuya giderek denemeler yapmaktır. Bunu yaparken sizi olumlu yönde değiştiren saç rengini de bulmuş olacaksınız.
 2. Kaş tasarımında iyi işler çıkaran bir uzman bulun ve bakışlarınızı, yüz ifadenizi en iyi hale getirecek kaşı yapmasına izin verin.
 3. Dudak yapınızı geliştirin. Bir kadının yüz güzelliğini etkileyen en önemli faktörlerin başında dudak gelir. Dudaklarınız ideal bir yapıda değilse mutlaka bu konuya ağırlık verin. Yüz yogası gibi doğal yöntemlerle ya da bir estetisyenin yapacağı botoks işlemi ile bu sorunu çözebilirsiniz.
 4. Elmacık kemiklerinin önemini unutmayın. Tıpkı dudaklar gibi elmacık kemikleri de güzellik derecenizi belirleyen önemli bir yüz hattıdır. Eğer biraz daha dolgun olması size iyi gelecekse bunu da yine yüz yogası gibi doğal yöntemlerle ya da bir estetisyenin önerileriyle çözümleyebilirsiniz.
 5. Boyunuz kısa ise ve boy uzama yaşını geçeli çok olmuşsa topuklu ayakkabı tek çare değil. Ayakkabı içerisine yerleştirilerek kullanılan silikon boy uzatıcıların gücünden mutlaka faydalanın. Topukta ki baskıyı azalttığı için ayak sağlığı açısından da faydalı!
 6. Giyim tarzınızı gözden geçirin. İnsanlar genellikle alıştıkları tarzı çok uzun yıllar devam ettirir ve bu tarzı değişirse daha iyi görünebileceğini nedense aklına getirmez. İlk fırsatta bir mağazaya gidin ve daha önce hiç denemediğiniz modelleri deneyin. Hiç ummadığınız bir yaka ya da paça modeli…vs havanızı 3-5 tık yukarı çıkarabilir. Bu araştırmayı birgünle sınırlı bırakmayın. Zaman zaman yapın. Size en yakışan modelleri belirledikten sonra da gardırobunuzu bu yönde yenileyin.
 7. Gözlük seçiminin en iyisini yapın! Gözleri bozuk olduğu için gözlük kullananlar ve gözlerinde sağlık sorunu olmayıp sadece güneş gözlüğü kullananlar… Hangi statüde olursanız olun havanızı tavan yaptıracak en doğru modeli bulmalısınız. Hatta olayı biraz daha ileri götürelim, gündelik gözlük kullanmayanlar gözlerinizin bozulmasını beklemeyin ve dinlendirici özellikli camı olan gündelik bir gözlük de edinin. Güneş gözlüğünüzü takamadığınız ortamlarda bu gözlüğü kullanabilirsiniz. Ama bunu size çok yakışan bir gözlük bulursanız yapın elbette!
 8. Cilt bakımına, el ve ayak bakımına gereken önemi verin. Kimi kadınlar özellikle manikür ve pedikürü gereksiz buluyor olsa da şunu unutmayın ki manikür ve pedikür düzenli şekilde yapılmaya devam edilirse gerçektende eli ve ayağı bir şekle sokma gücüne sahip. Mevzu sadece bakımlı görünmesi değil, biçimsel olarak da belli bir güzelleşme sağlıyor. Cilt bakımı olarak ise evde kendiniz de birşeyler yapabilirsiniz. Özellikle cilt lekelerinin zamanla azaldığını göreceksiniz. Bu da size pürüzsüz ve ışıltılı bir görünüm kazandıracak.
 9. Kolda tüy olmamasına dikkat! Bir kadının güzelliğini ileri seviyede artıran bir görünümdür bu. Kollar her zaman tüysüz olmalı.
 10. Aksesuarlarınızı iyi belirleyin. Bir yüze kaşkol müthiş yakışırken bir diğerinde saç bandı harikalar yaratabilir. Güzelliğinizi güçlendirecek bu gibi aksesuarları ayna karşısında deneyin ve doğru aksesuarınızı bulun. (Bu ikisi ile sınırlı kalmayın, bunlar sadece örnekti. Onlarca aksesuar bulunuyor…)
 11. Takılar! Bir bujiteriye gidin ve daha önce hiç el sürmediğiniz takıları deneyin. İçlerinden bir ya da birkaçı size ‘Vav!’ dedirtebilir. Barış Manço’yu hatırlayın. Nevi şahsına münhasır o takılarla nasıl da harika görünüyordu!
 12. Bir kuaföre gidin ve size yakışacak en iyi gündelik makyajı yapmasını isteyin. Bir başka gün başka bir kuaföre gidin ve ondan da aynısını isteyin. Bunu istediğiniz kadar devam ettirin. Yapılacak makyajlardan biri sizi bambaşka bir kadın haline getirebilir ve makyaj tarzınızı bulmuş olursunuz. Makyaj tarzınızı bulduktan sonra ise o makyajı kendi başınıza nasıl yapabileceğini öğrenin. Daha iyisini bulana kadar bu tarzı kullanmaya devam edin.
 13. Topuklu ayakkabının gücü! Bazı kadınlara düz ayakkabılar da çok yakışıyor olsa da birçok kadın düz ayakkabı ile oldukça kötü görünüyor. Siz de bu kümedeyseniz düz ayakkabıdan uzak durun. Evet, biliyoruz daha rahat falan filan ama daha güzel bir imaj yakalamak için topuklu ayakkabı şart.
 14. Vücut duruşunuzu ve beden dilinizi iyi ayarlayın. Çok çok ama çok önemli! Fiziğiniz ya da yüzünüz dünya güzeli bile olsa beden diliniz iyi değilse güzelliğinizin hiç bir anlamı yok. Birgün evde kendi gündelik halinizin videosunu çekin ve izlerken kendinizi beğenip beğenmeyeceğinizi tespit edin. Siz beğenmiyorsanız başkalarının da sizi beğenmiyor olduğu gerçeği vardır. Bu yönünüzü geliştirecek çalışmalar yapın. Gerekirse bir uzmandan yardım alın. Bu bilgileri aktaran kurslar mevcut.
 15. Dişlerinize yapılması gerekenler varsa asla ihmal etmeyin. Örneğin yamukluk. Yamuk dişlere sahipseniz en kısa zamanda bir diş doktoruna gidin ve içten görünmez tel takılıp takılamayacağını öğrenin. Gitmişken gerek varsa diş taşlarınızı temizletip, beyazlatma işleminizi de yaptırıverin. Unutmayın! Dişlerdeki milimetrik değişimler bile, güzelliğinizde kilometrelerce değişim yaratır.
 16. Vücut biçimlendirici bir spor türünü spor programınıza alın. Bu spor türünü seçmeden önce vücudunuzda hangi bölgelerin kusurlu olduğunu tespit edin. Mesela omuzlarınız darsa yüzme sporu ya da dumble kaldırma yapabilirsiniz. Bacaklarınız cılızsa bisiklet çevirebilir, poponuzun daha hacimli olması gerekiyorsa squat yapabilirsiniz…
 17. Meditasyonla güzelleşme yöntemlerini uygulamayı da asla ihmal etmeyin. Bu kimilerine saçma gelebilir ama GERÇEKTİR. ‘Kendini güzel hissettiğin kadar güzelsindir’ sözü buradan gelir. Zihin yapınızı programlayarak günde 10-15 dakikalık medite olmuş düşüncelerle yaratacağınız ruh hali güzelliğinizi artırma gücüne sahiptir.
 18. Diksiyonunuz güzelse sorun yok ama iyi bir diksiyona sahip değilseniz bu da yüz güzelliği ve fiziksel güzellik derecenizi aşağı çeken detaylardan biridir. Biri sizinle konuşana kadar çok güzel bir kadın olduğunuzu düşünebilir ama konuşmaya başladıktan sonra bu fikri değişebilir. Yani ses ve diksiyonunuz, dünya güzeli olsanız da sizi itici biri yapıp güzelliğinizi alt üst edebilir. Ses tonunuzu tamamen değiştiremezsiniz ama onu nasıl kullanacağınızı öğrenerek çok olumlu değişimler yaratabilirsiniz.
 19. Mimik çalışın! Burada kast ettiğimiz şey yüz yogası gibi egzersiz yapmak değil. Yüz ifadenizi daha etkili hale getirecek hoş mimikler edinin demek istiyoruz. Başkalarında gördüğünüz zaman hoşlandığınız mimikleri ayna karşısında çalışın. Size yakışanları gün içerisinde fırsat buldukça yapın. Zamanla bu mimiklerin kalıcı mimikleriniz haline geldiğini göreceksiniz. Aynı şekilde, sizi aşağı çeken mimiklerinizi de tespit edin ve bunlardan bir an evvel kurtulun. Yakın bir arkadaşınıza sorabilirsiniz bunu. Farkında olmadan yaptığınız mimiklerden nahoş olanı var mı? sorusunu yöneltin ve ondan fikir alın. Vücut dili ile ilgili olan 14. maddedeki gibi selfie video çekimi yaparak mimiklerinizi zaman zaman kontrol edin.
 20. Kendi güzellik sırlarınızı oluşturun ve bunları düzenli uygulamalar haline getirin. Örneğin; Ara sıra lafını ettiğimiz yüz yogası gibi… Yüz yogası yüz kaslarını çalıştıran egzersizlerden oluşur. Bu egzersizler düzenli yapıldığı taktirde hem yüz hatlarınızı daha etkileyici bir hale getirir hem de yüz kaslarınızdaki kan dolaşımının artışı nedeniyle ciltte doğal nem artışı yaratır. Ciltte yaşlanmayı da engelleyen yüz yogasını olabildiğince düzenli yapın mesela! Başka şeyler de olabilir. Demek istediğimiz şu ki; Güzellik doğuştan gelmiyorsa ona emek vermeniz ve bu emeği devam ettirmeniz gerekir.

Güzel Olmak İçin Tüyolarda Son Nokta

Son noktada şunu belirtelim;

Eskiden birşeye benzemezken yıllar sonrasında kendini şahane bir oluşuma ulaştırmış kişileri, şöhretleri düşünün. Şu an şöhret olan pek çok dizi oyuncusunun 1 yıl önceki hali ile şimdiki hali arasındaki büyük farkları siz de görebilirsiniz. Hepsi estetik ameliyatla elde etmiyor bu güzelliği. Spor yapıyorlar, bakımlarını aksatmıyorlar, gidip kendilerine en iyi gidecek saç kesimini buluyorlar…vs.

Yani siz de doğru noktalara parmak basar ve bu yönde çaba göstermeye devam ederseniz bir anda bambaşka bir kadına dönüşebilirsiniz. Revize edilmesi gereken noktaları biz size sıraladık, gerisi sizin çabanıza kalıyor.

“Güzel olmak için tüyolar” konusunda yukarki listeye sizin de ekleyebileceğiniz özel metotlarınız varsa aşağıdaki yorum kısmından bize yazabilirsiniz.