Alzheimer hastası babasının hafızası geriledikçe acısı büyüyen oğul, öyle bir yöntem bulmuş ki izlerken gözünüzden yaşlar dökülecek!

Oğul Mac McDermott, babası Ted’in Alzheimer hastalığına yakalanması sonrasında bambaşka bir hayat yaşamaya başlamış. Özverisi ve çabası son derece etkileyici.

Babasının zamanla zayıflayan hafızasına ve ara sıra geçirdiği sinir krizlerine tanık olmak onu çok üzüyor. Kendisini, annesini ve diğer birçok şeyi hatırlamamaya başladığında oğul Mac’in aklına harika bir fikir geliyor ve uygulamaya başlıyor.

Ona şarkı söyletiyor çünkü Alzheimer hastası olan Ted müziğe tutkun bir adam. Oğlu Mac, onun çok sevdiği şarkıları çalıp şarkıyı söylemesine teşvik ederek babasına hem hafıza egzersizleri yaptırıyor hem de birlikte keyifli anlar geçiriyorlar. Aşağıdaki video bu keyifli anlardan sadece biri.

Babasının hafızasında düşüş hissettiği anlarda hemen bir parça açıyor ve birlikte şarkı söylemeye başlıyorlar. Bu videoların tamamını görmek isterseniz Mac’in açtığı The Songaminute Man isimli Youtube kanalına göz atabilirsiniz.