Sinema ve dizi sektörümüzde rol alan oyunculardan hangileri ne ödüller almış? Listemiz gitgide kabarıyor..!

Hollywood sektörü kadar yayılmacı bir sinema sektörümüz henüz yoksa da, oldukça başarılı oyuncularımız tabiki de var. Mevzu sadece ödül almak değil elbette, halen daha herhangi bir ödül almamış ama işini oldukça iyi yapan oyuncularımız var. Sektörün gelişmesine bir şekilde katkı sağlayan, beyaz ekrandan evlerimize girerek bizlere keyifli anlar yaşatan hepsine sonsuz teşekkür olsun.

PELİN KARAHAN
Muhteşem Yüzyıl dizisindeki performansıyla Arap dünyasında dikkatleri çeken Pelin Karahan, Beyrut Uluslararası Ödül Töreni’nde ‘En İyi Oyuncu’ ödülüne layık görüldü.

DAMLA SÖNMEZ
Milano Uluslararası Film Festivali’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülüne layık görülen oyuncumuz Damla Sönmez oldu. kazandı.

MURAT YILDIRIM
Vatikan tarafından verilen Uluslararası Giuseppe Sciacca Ödülü’ne Murat Yıldırım layık görüldü.

BEREN SAAT
Fatmagül’ün Suçu Ne? ve Aşk-ı Memnu dizileriyle dikkat çeken Beren Saat Şili’de düzenlenen Gösteri Sanatları Gazetecileri Birliği Ödülleri’nde uluslararası sanatçılar kategorisinde ödül alan ünlümüz oldu.

HALİT ERGENÇ
Beren Saat’in ödül almış olduğu aynı ödül töreninde ödül alan Halit Ergenç 1001 Gece ve Muhteşem Yüzyıl dizilerindeki performansı nedeniyle yurtdışında en çok sevilen sanatçılarımızın başında geliyor.

YILMAZ ERDOĞAN
Russel Crow’un yönetmenliğini üstlendiği Son Umut filmindeki başarısıyla, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülü aldı. Ödül töreni Avustralya’nın Australian Academy of Cinema and Television Arts bünyesinde düzenlenmişti.

FADİK SEVİN ATASOY
New York Üniversitesi’nin Tisch-First Run Film Festivali’nde En iyi Kadın Oyuncu ödülüne ve World Consumer Academy tarafından düzenlenen törende de ‘Yılın En Kaliteli Oyuncusu’ ödülüne layık görüldü.

SAADET IŞIL AKSOY
Aksoy, Valdivia Uluslararası Film Festivali’nde ve ayrıca Saraybosna Film Festivali’nde En İyi Aktris ödüllerine layık görülmüştü.

Not: Liste bu kadarla sınırlı değildir.