Dünyanın en iyi kalecisi kim-Uzmanlar tarafından belirlenen listeyi yazdık. Siz de bu konuda fikir belirtebilir, kendi listenizi yazabilirsiniz.

Futbolda aktif rolde bulunan antrenörler, tarafsız duruşlarını zedelememek adına bu konudaki düşüncelerini pek belli etmeseler de uzmanlığı dünyaca kabul görmüş spor yorumcuları tarafından belirlenen listeler var. Dünyanın en iyi kalecisi kim sorusuna yönelik hazırlanan bu liste her yıl yenileniyor. Yıldan yıla farklılık gösteren birkaç liste olsa da genele vurduğumuzda bu listelerde en çok adı geçen kaleciler belli. Listenin bu yıl ki durumu aşağıda.

Dünyanın En İyi Kalecisi Kim?

Dünyanın en iyi kalecisi ve kalecileri olarak belirlenen listede göreceğiniz bu isimler aslında sadece bu yılın isimleri değil. Listedeki isimlerin büyük kısmını son birkaç yıldır üst üste görmekteyiz. Bakın uzmanlar dünyanın en iyi kalecisi kim listesine kimleri layık görmüşler. Listedeki sıralamanın kendi içlerinde başarıyı temsil etmediğini şimdiden belirtelim. Yani birinci sırada olan en iyisi, 10.sırada olan ise daha az başarılı anlamına gelmiyor! Sevindirici haber ise Volkan Demirel bu sene de listede! Milli formayı ve Fener formasını yıllarca başarıyla giymiş kalecimiz dünyada en çok konuşulan sporculardan biri ünvanını bu sene de devam ettiriyor.

  1. Jasper Cillessen – Barcelona
  2. Manuel Neuer – Bayern Munich
  3. David de Gea – Manchester United
  4. Keylor Navas – Real Madrid
  5. Wojciech Szczesny – Arsenal
  6. Miguel Angel Moya – Atletico Madrid
  7. Volkan Demirel – Fenerbahçe
  8. Samir Handanovic – Inter
  9. Diego Alves – Valencia
  10. Andriy Pyatov – Shakhtar Donetsk
dünyanın en iyi kalecileri

dünyanın en iyi kalecisi kim?

Dünyanın En iyi Kalecisi Kim Gerçekten?

Bunun cevabını verebilmek hayli zor. Çünkü sporcunun teknik bilgisi, kondisyonu, tecrübesi gibi faktörlerin yanı sıra insani faktörler de an be an durum değişikliği yaratabiliyor. Kendimizden pay biçelim. Bazen moralsiz, enerjisi düşük olabilir ve böylesi zamanlarımızda hiçbir şeyi istediğimiz düzende götüremeyebiliriz.

Aynı durum milyonların önünde top oynayan bu yetenekler, kaleciler için de geçerli. Bir gün Jasper Cillessen’in kurtarışlarını şahane bulur David De Gea’nın çok kötü oynadığını görebiliriz. Bir sonraki karşılaşmada ise tam aksi kararda olacağımız performanslar izleyebiliriz.

Kısa süreli değişimler ne olursa olsun, bu isimler gençliklerini, yıllarını bu işe vermiş, kendilerini kanıtlamış, yüksek disiplinli kalecilerdir.

“Dünyanın en iyi kalecisi kim” konusunda farklı düşünceleriniz bulunuyorsa siz de kendi listenizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.