Hakiki Bıttım sabunu nerden alabilirim diyenlere güvenle alışveriş yapacakları yerleri sıraladık. Hakiki Bıttım Sabununu alabileceğiniz yerler.

Doğadan gelen şifaları en faydalı şekilde kullanabilmek için ürünlerin hakiki hammaddelerle yapılmış halini bulmak çok önemli. Bazı ürünlerin tamamen doğal yollarla işlenmiş son halini bulmak oldukça güç çünkü çok maliyetli olabiliyorlar. Üreticiler laboratuvarlarda hazırlanmış sentetik hammaddeleri kullanma yoluna gidebiliyor. Bu nedenle hakiki Bıttım sabunu nerden alabilirim diyenler için ışık tutacak bir yazı yazalım istedik.

Hakiki Bıttım Sabunu Nerden Alabilirim Nasıl Temin Edebilirim?

Faydaları saymakla bitmez Bıttım sabununun anavatanı Siirt’tir. Güzide kentlerimizden biri olan Siirt’te pek çok şifalı hammadde ile çeşitli ürünler üretilmektedir ama bunların en başında yaygın bilinen Bıttım sabunudur. Siirt’te yıllardır bu sabunu üreten köklü imalatçılar hakiki Bıttım sabunu konusunda en güvenilir işletmelerdir.

Ürün çeşitliliği olması açısından bu işletmeler de %100 bıttım yağından olmayan sabun satabilirler. Bıttım yağı pahalı bir yağ olduğu için ve sabun çeşitlerinde her keseye hitab edebilmek için kimi sabunlar %70 Bıttım yağlı %30 defne yağlı ya da zeytin yağlı üretilebilir. Bu oranlar değişebilir. Bunlar da faydalı yağlardır ancak %100 Bıttım yağlı bir sabun kadar etkili olmazlar. Yani satın alırken %100 Bıttım yağı ile yapılmış katıksız sabun istediğinizi belirtmeniz gerekir. Tahmin edebileceğiniz gibi %100 Bıttım olanı diğerlerine nazaran daha pahalı olacaktır.

Burada bir dip not ekleyelim; %100 doğal dediğimiz şey sabun içerisindeki yağ kısmının Bıttım’la yapılmasıdır. Ayrıca sabunlaşmanın sağlanması için tüm sabunlarda kullanılan Payet Kostik isimli bir kimyasal da kullanılır.  Sümerler gibi eski medeniyetlerde bu kimyasal yerine kül suyu kullanılırmış. Keşke bunu da tamamen doğal yapan bir işletme olsa ama sanıyoruz ki yok. Özetle; deminden beri yukarıda bahsettiğimiz ‘tamamen doğal’ ifadesi sabunun sadece yağ kısmının Bıttım’dan oluştuğunu anlatmaktır. Her sabunda olduğu gibi Bıttımda da belli miktar kimyasal bulunmaktadır. Market reyonlarında satılan sabunlardaki yüksek orandaki kimyasallarla kıyaslanamaz elbette!

Hakiki Bıttım Sabunu Nerden Alabilirim Adres Verebilir misiniz?

Hepsi Burada ya da N11 sayfalarından Siirt’te bulunan işletmelere bile ulaşabilirsiniz. Artık herkesin bir internet satış kanalı olduğu gibi onların da hem kendi web sayfalarından satış hizmeti hem de aracı olan az önceki markalar üzerinden satış alanları mevcut.

Ürün özelliklerini iyi okumanızı ve kıyaslamalarınızı iyi yapmanızı tavsiye ederiz. Sabunun gramajı, içerisinde ki yağ oran miktarları ve fiyat kriterlerini iyi değerlendirmelisiniz.