Ebru Şallı güzellik sırları-Ebru Şallı’nın uyguladığı doğal güzellik sırlarını paylaşıyoruz. Ebru’ya ait onlarca tariften çok özel seçmeler burada.

Ebru Şallı, spora zaman ayırmayı asla ihmal etmeyen ve sağlığı için hiçbir şeyi ertelemeden yapmayı yaşam biçimi haline getirmiş bir kadın. Kendine gösterdiği ilgi ve özenle büyük kitlelere örnek olması bir kenara, araştırmaları sonucunda elde ettiği tüm bilgileri de paylaşmaktan kaçınmıyor. O derece bonkör! Seviyoruz kendisini.

Çiğ semiz otu yiyor, yatmadan önce makyajını mutlaka temizliyor, vücuduna kese yaptırmayı ihmal etmiyor ama sırlar bu kadarla bitmiyor. Ebru Şallı güzellik sırları adı altında yüzlerce tarifi bulunuyor. Daha güzel olmak için tüyolar biriktiriyor, sevenlerine aktarıyor. Gelin bazı tariflerine birlikte bakalım.

Ebru Şallı Güzellik Sırları Listesi

Cildinize Işıltılı Bir Görünüm Kazandırın

Sabah kahvaltıdan sonra kahve keyfinizi de yaptınız. Haydi şimdi çalışmaya… Fincanınızın dibinde kalan telveyi atmayın, bulayın yüzünüze diyor. Hafifçe masaj yaparak ovun. Kahve tanelerinin hala sert kalmış olanları yüzünüzdeki ölü cilde peeling görevi görecek diyor.

Göz çevrenize fazla temas ettirmeden masaja devam edin. Sıra yüzünüzü yıkamaya geldiğinde yanınızda 1 tatlı kaşığı pekmez ve elma püresini hazır edin diyor. Çünkü yıkama işleminin ardından bu karışımı sürmenizi öneriyor. Yaklaşık 20 dakika yüzünüzde bekletin ve ardından ılık suyla durulayın önerisinde bulunuyor.

Bu işlemle cildinizdeki ölü deriyi attıktan sonra cildin doğal nem oranını korumanız için elma ve pekmez karışımının önemli olduğunu belirtiyor.

Yüzünüzdeki Şişlikleri ve Ödemleri Yok Edin

Kimileri için lükse kaçacak bir tarif midir bilemiyoruz ama 1 dilim ananas bu tarifin olmazsa olmazı.

Bu ananas diliminin rendelenmiş haliyle, bir tatlı kaşığı balı ve bir çay kaşığı buğday yağını karıştırın ve cildinize bir maske halinde kalacak şekilde uygulayın diyor. Bu doğal karışımlı maskenin göz altınıza temas etmesinde bir sakınca yokmuş. Hatta morluklara iyi bile geliyormuş. Tabi ödem ve şişlik yok edebilen bir karışımdan morluklara iyi gelmeyeceğini beklemek olmazdı. Normal!

15 dakika kadar yüzünüzde bekletin ve sonunda ılık suyla yıkayın diyor. Bu işlemleri yapmadan önce yüzünüzün temizlenmiş olması gerektiğini de hatırlatıyor. Unutmayalım, zaten maskeler her zaman temizlenmiş bir cilde uygulanmalıdır.

Cildinizdeki Lekelerle Vedalaşın

Bu kür, tek seferde sonuç alabileceğiniz bir kür değil. Periyodik olarak uygulamanız gerekiyor ama sonuç gerçekten şahane oluyor. Bizzat test edilmiştir!

Ebru Şallı’nın tarifi şöyle; dört adet çilek, bir çay kaşığı taze limon suyu, bir tatlı kaşığı bal gerekiyor. Çilekleri rendeliyorsunuz ve limon suyu ile balı ekliyorsunuz. Lapa haline gelene kadar karıştırın, ezin ve bir süre dinlenmesi için bekletin. Böylece karışımdaki etken maddeler reaksiyona girecek ve daha etkili bir hal alacak. Yüzünüzde 15 dakika kalması gerekiyor. Ardından yine ılık su ile durulayabilirsiniz.

Limon zaten cilt bakımlarında şahaneler yaratan bir besin. Çilek ve balla reaksiyona girdiğinde daha da etkili bir hal alıyor.

“Ebru Şallı güzellik sırları” gönül rahatlığıyla uygulayabileceğiniz tarifler içeriyor. Yan etkisi olur mu, cildimi tahriş eder mi diye düşünmeyin. Masaj esnasında aşırıya kaçmadığınız sürece bu besin maddeleri hiçbir cilt türüne zarar vermez. Çilek alerjiniz varsa o başka tabi!

Bu konuda sizin de paylaşabileceğiniz tarifleriniz varsa aşağıdaki yorum kısmına bekleriz.