Kulak kepçeliğine evde çözüm var! Bu doğal yöntemin detayları ve uygulanış biçimi için tıklayın. Ameliyatsız nasıl kurtulacağınızı keşfedin.

Kadın, erkek, genç, yaşlı… Birçok kişide kepçe kulak sorunu olabiliyor ve bu sorun gerçekten kişinin yaşam kalitesini düşürebiliyor. İstediğiniz saç modelini kestirememekten tutunda şapkayla ya da başka şekillerde kepçe kulak nasıl saklanır gibi uğraşlar bir süre sonra külfet olmaya başlıyor. Kulak kepçeliğine evde çözüm olarak yapılabilecek neler var ve bunla birlikte piyasada sunulan çözümler neler hepsini bu yazıda derledik.

Kulak Kepçeliğine Evde Çözüm

Kepçe kulak için doğal yöntemler neler? Kepçe kulak düzeltme aparatı gibi geçici çözümler yerine neler yapılabilir? Uzmanların dediğine göre bu şekil bozukluğu kulak ile kafatası arasındaki açının olması gerektiğinden daha fazla olmasından kaynaklanıyor.

Bu açı bozukluğu genetik faktörlerden kaynaklanabileceği gibi doğum esnasında olan aksaklıklardan da kaynaklanabiliyor. Özgüven sorunu yaşatan bu problem, kişi yaş aldıkça artabiliyor ya da azalabiliyor. İşte bu kısım bizlere önemli bir şeyi işaret ediyor. Yaş ilerledikçe artabilen ya da azabilen kepçe kulak demek ki doğru müdahale edilebilirse olumlu yönde değiştirilebiliyor!

Estetik cerrahide kolay operasyonlarla kısa sürede halledilebilen bu sorun neşter altına yatmak istemeyenler için çözüm olmuyor. Peki, kepçe kulak için doğal yöntemler geliştirmiş kişiler evde çözüm önerileri olarak neler öneriyor?

Kulak Kepçeliğine Evde Çözüm Önerileri

Kulak gelişimimiz her ne kadar tamamlanmış olsa da öleceğimiz güne kadar vücudumuz devamlı olarak değişim halinde. Çocukluk ve gençlik dönemlerinde çok daha hızlı şekilde, gözle fark edilebilen bu gelişim ileriki yıllarda gitgide yavaşlıyor ama asla son bulmuyor.

Açısı fazla olan ve dışa doğru açılmış kıkırdak dokuyu içe doğru yönlendirmek evde çözüm olabilecek doğal yöntemlerden biri. Kepçe kulak bantları her ne kadar geçici bir çözüm gibi görünse de düzenli kullanımda hayli işe yarıyor. Bunla beraber, kafatasınızın kulak arkasında kalan şişkin kemik kısmına gün içerisinde parmaklarınızla hafif baskı uygulamak da katkı sağlıyor.

Uygulanış Biçimi

  • Bir adet kepçe kulak düzeltme aparatı edinin. İnternette satış yapan pek çok siteden ya da muhitinizde bulunan medikal ürün satıcısından kolaylıkla temin edebilirsiniz.
  • Bu aparatı gece uyku esnasında değil gün içerisinde ayıkken takın. Çünkü uzun süreli kullanımda kulaklarınızda fazla baskı yaratıp ağrıya sebep olabilir. Uyanıkken bu ağrıyı sezebilir ve hemen çıkarabilirsiniz.
  • Aparatı takmadan önce yukarda bahsettiğimiz masajı yapın. Kafatasınızın kulak arkasında kalan şişkin kemik kısmına kulak kökünüzden başlayarak geriye doğru parmaklarınızla hafif baskı uygulayın. Baskıyı arka tarafa doğru biraz itin.
  • Aynı işlemi, aparatı çıkardıktan sonra da yapın.

İşlemi birkaç ay bıkmadan devam ettirin. Ameliyat kadar hızlı sonuç vermeyecek elbette ama zamanla değişimi fark edeceksiniz.