İnternet dünyasının en büyük markalarından amazon.de Türk müşterilerini çok sevindirecek bir gelişmeye imza attı.

Amazon’dan alışveriş yapanlar bilirler, sayfadaki ürünleri incelemek ve satın alım yapabilmek için sayfanın Almanya merkezine yönlendirilmekteydiniz ve içeriklerin tamamı Almanca idi. Seçenek olarak İngilizce sunuluyordu fakat bu durum hiç yabancı dil bilmeyen ya da az bilen müşteriler için güçlük yaratıyordu. Amazon yetkilileri Türkiye’nin ne kadar önemli bir pazar olduğunu iyice anlamış olmalı ki dil seçenekleri içerisine Türkçe’yi nihayet yerleştirdiler.

Bir diğer müjde ise; 49 Euro ve üzerindeki alışverişler için Türk müşterilerden kargo ücreti alınmayacak.

Amazon’daki bu gelişmeler, Türkiye’deki online alışveriş potansiyelini kaybetmemek üzere harekete geçtiklerinin büyük bir işareti olarak görülüyor. Genç nüfusumuzun fazla oluşu, internetteki gelişmelere gösterilen hızlı adaptasyon ve online alışverişi seven bir müşteri profilimiz olması nedeniyle ilerleyen zamanlarda Türkiye pazarını genişletmek için yine pratiklik arz eden uygulamalar geliştirileceği tahmin ediliyor.

Amazon’daki alışverişinizi bundan sonra endişe duymadan yapabilmeniz için, Türkçe dil seçeneğini sayfada üst kısımda bulunan dünya resmine tıklayarak yapabilirsiniz.