Cinsel birleşmede dikkat edilmesi gerekenler nelerdir sırasıyla anlattık. Cinsel ilişkide yapılması gerekenler yapılan yanlışlar ve sevişirken dikkat edilmesi gerekenlerin tümü burada.

Cinsellik hakkında bilinmesi gerekenlerin öğretildiği bir kurum maalesef ki ülkemizde yok. Avrupa’da çoğu ülkede cinsellikle ilgili her şey henüz ortaöğretim seviyesindeyken öğrencilere aktarılıyor. Bu bizim ülkemizde kimileri tarafından ‘Olur mu canım öyle şey!’ diyerek karşılansa da aslında olması gerekenin bu olduğunu çoğu kişi biliyor. Neyseki internet var! Lafı daha fazla uzatmadan cinsel birleşmede dikkat edilmesi gerekenler hakkında anlatımlarımıza başlayalım.

Cinsel Birleşmede Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Cinsel birleşmede dikkat edilmesi gerekenler konusunda tüm detaylara değineceğiz ancak en baştan başlayıp sıralı biçimde ilerleyelim.

Haz ve Sağlık Arasında Bir Seçim Yapmak Şart!

Cinsel birleşmede dikkat edilmesi gereken ilk detay partner seçimidir. Bu hem kadınlar hem erkekler için geçerli bir kural. Çünkü sağlığınız, karşı tarafın taşıdığı risklere göre değişecektir. Bir insanın dış görüntüsünün temiz olması, temiz bir insan izlenimi bırakması asla yeterli değil! Mikrobiyolojik olarak bünyemizde bulunan bakteri ve virüsleri dış görüntüden anlayamazsınız. Örneğin; Vajinal mantarı olan bir kadınla sevişen bir erkek birçok prostat sorunu yaşayabilir ve bir kadında vajinal mantar olduğunu anlayabilmeniz için vajinasını koklamanız gerekir. Bu aşamadan sonra geri adım atmakta çok geç kalabilirsiniz!

Belki de Kasık Granülomu olursunuz! Her iki cins içinde risk taşıyan hastalıklardandır. Bakteri kaynaklı, cinsel organlarda iltihaba yol açan bulaşıcı bir hastalıktır. Enfeksiyon anüs, kalça ve yüze kadar yayılabilir. Son aşamalara doğru kabarıklık ve şişlikler cinsel organı tamamen örtebilir. Kemikler, eklemler ve karaciğer gibi başka organlara da yayılabilir ve bu hastalığı yaralar oluşana kadar çıplak gözle asla anlayamazsınız.

Bunlar gibi başkaca onlarca hastalık var! Hepsini tek tek anlatmayalım. Maalesef ki bu hastalıkların partnerinizde olup olmadığını önceden kestirmeniz çok zordur bu nedenle cinsel birleşmede dikkat etmeniz gereken ilk şey korunmaktır.

Partneriniz bir süredir tanıdığınız ve birlikte olduğunuz biri değilse mutlaka ama mutlaka prezervatif kullanmalısınız. İlişkiniz ilerledikçe ve kendisiyle bunu açıkça konuşabileceğiniz zaman geldiğinde, birbirinizin sağlığına kötü etki etmemek için her ikinizin de bir sağlık kontrolünden geçmenizi önerebilirsiniz. Çekinmeyin, bunda hiç bir mahsur olmadığı gibi aksine her ikinize de faydası var. Sonuçlar temiz çıktıktan sonra, cinsel birleşmelerinizde isterseniz korunmadan devam edebilirsiniz. Bu size kalmış.

Açık söylemek gerekirse, bu uygulamayı uzun yıllardır sevgili olduğunuz ya da karınız/kocanız olan kişiyle yapmanızda da fayda var. Çünkü bakteri ve virüsler herkes için ortalıkta dolanmaktalar. Bu risk sadece yeni tanışılan insanlarda olur diye bir şey yok!

‘Hadi canım! Kocamda olmaz/ Benim sevgilimde olmaz’ demeyin. Çünkü bu hastalıklara yakalanmanın tek yolu, virüsü taşıyan biriyle cinsel münasebet kurulması değildir. Bazı hastalıklar vücutta ki probiyotik oranının azalmasıyla da kendiliğinden oluşabilir ve oluştuktan sonra da cinsel yolla bulaşan hastalıklar türüne dahil olurlar. Yani kocanızdan/karınızdan bile bu bakteri ve mikropları kapabilirsiniz. Dikkat!

Doğru Zamanı Tespit Etmeli

Cinsel birleşmede dikkat edilmesi gerekenler içerisinde bir diğer önemli konu birleşme anı için doğru zamanı belirlemektir. Zamanını kestiremeyen pek çok çift var maalesef ve bu durum da her iki taraf için yeterli haz alınamamasına sebep oluyor. Böylece çiftler, cinselliğin aslında çok da keyifli birşey olmadığı izlenimine kapılabiliyor ve zamanla hem birbirlerine hem de cinselliğe olan ilgileri azalıyor.

Zamanı kestirememek cinsel bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor. Kadın kişi doğru zamanı nasıl ölçeceğini bilmiyor ve erkeği aceleci davranacak olursa onu doğru yönlendirip ikaz etmeyi aklına bile getirmiyor. Sonuç; hüsran!

Doğru zaman, kadın cinsel organının tamamen ıslak olduğu ve artı ruhen de tamamen hazır olduğu an ile erkeğin de acelecilikten arınmış şekilde ruhen hazır olduğu andır.

Pozisyon Seçimleri

Cinsel pozisyonların her birinin farklı bir amacı vardır. Pek çok kişi pozisyonların asıl amacını bilmez ve bunları sadece çeşitlilik olsun diye yapıldığını, bir nevi aşk oyununun öylesine bir parçası olduklarını düşünürler. Fakat durum bundan çok ama çok ötededir!

Cinsel pozisyonların, bel kalça duruş açıları ve ayrıca her birinin göze ayrı hitab eden tarafları nedeniyle hem uyarıcı hem de haz etkisini değiştirici özellikleri vardır. Örneğin; Cinsel birleşme esnasında kendinizin ve partnerinizin libidosunu düşeceğini hissettiğiniz anda görsel uyarıcı etkisi yüksek pozisyonlara geçiş yapmanız gerekir. Böylece her iki tarafın yaşadığı hazzı azaltmadan hatta artırarak devam edebilirsiniz. Aksi halde keyifsiz bir sevişme ile devam ediyor olursunuz.

Cinsel Birleşmede Dikkat Edilmesi Gerekenler Yataktaki Kraliçe’de

25 çok özel pozisyonun resimli ve yazılı anlatımı için Yataktaki Kraliçe e-Kitabına göz atabilirsiniz. Hem kadınların hem de erkeklerin cinsellik hakkında çok şey öğrenebilecekleri bir kitaptır bu.

“Cinsel birleşmede dikkat edilmesi gerekenler” ve çok daha fazlasını Sibel Savaş’ın yazdığı Yataktaki Kraliçe kitabından öğrenebilirsiniz. Kitabı incelemek isteyenler https://yataktakikralice.com adresini ziyaret edebilirler.

Yataktaki Kraliçe Kitabı