Cinsellikte kadınlar neden zevk almaz ilişki sırasında neden keyif almaz cevapları sıraladık. Kadınlar cinsellikten neden zevk almaz buna dair sebepleri öğrenirseniz çözüm de bulabilirsiniz.

Partner olan erkeğe bu konuda hayli görev düşüyor çünkü kadınların alacağı zevki büyük oranda partneri olan erkek belirliyor. Bunun yanı sıra elbette kadının sahip olduğu psikolojik durumlar da önemli birer etken. Cinsellikte kadınlar neden zevk almaz ve zevk aldırmak için yapılması gerekenler nelerdir bunları önce maddeler halinde yazalım ardından detaylı açıklamalarını yapalım.

İlişki Sırasında Kadınlar Neden Zevk Almaz?

Kadınlar seksten neden zevk almaz çünkü genel olarak aşağıdaki 4 maddede var olan sorunları yaşarlar.

  1. Psikolojik Etkenler
  2. Kültür Nedeniyle Dayatılanlar
  3. Partnerine Adapte Olamaması
  4. Erkeğin Bazı Eksiklikleri

1.Psikolojik Etkenler

Kadınlar sekste neden zevk almaz konusundaki en büyük faktörlerden biri budur. Kadın, küçüklüğünden yetişkinliğine kadar ya da bu dönemlerden herhangi birinde anne babası ve diğer aile büyüklerinin cinsellikle ilgili olumsuz zihin yapısının etkisinde kalabilir. Bu durum bulaşıcıdır. O da kendi zihninde olumsuz düşünceler geliştirebilir. Bu olumsuz inançlar kadına geçerken kendisine ‘Bak kızım cinsellik kötüdür. Bunu bil buna göre davran’ diye tembih edilmesine gerek yoktur. Davranışsal örnekler gayet yeterlidir.

Örneğin, babası annesine sarılırken annesinin kocasını itmesi onu çocukken etkiler. Televizyon seyrederken filmde öpüşen bir çift görüldüğünde ‘Ayıp günah!’ gibi söylenmeler ve bunlara benzer yüzlerce örnek kişileri küçüklükten bu yana etki altına alır. Erkekler bu gibi durumları daha kolay atlatır ama kadınlar için durum o kadar kolay değildir. Tanık olduğu bu gibi davranışsal ya da sözel örnekler kadını karşı cinsle temastan zevk almaz bir hale sokabilir.

2.Kültür Nedeniyle Dayatılanlar

Toplumsal kültürlerin insanlar üzerinde derin etkileri vardır. Özellikle kadının namus simgesi olarak görüldüğü toplumlarda kadın cinsellikten uzaklaştırılmış olur. Karşı cinse karşı kendilerini korumaları gerektiği öğretilir, orasını burasını kapatması gerektiği ve ayıp günah adı altında onun yaşam kalitesini düşürecek pek çok şey öğretilir.

Yaşıtı olan erkeklerin cinsel organına yapılan sünnet operasyonu çalgılı çengili düğünlerle taçlandırılırken onun göğüslerinin büyümesi ya da regl olması büyük bir ayıpmış gibi gizlenir. Özetle kadınlar henüz küçük bir kız çocukları oldukları dönemden yetişkin bir kadın olana kadar kadınlıklarından soğutulurlar. Belli bir yaşa gelinip evlendikten sonra da kocasını yatakta mutlu etmenin vazifesi olduğu dayatılır. Gelin de çıkın şimdi işin içinden! Yıllarca dayatılan bir durumun bir anda aksi beklenir kadından.

3.Partnerine Adapte Olamamak

Partnerden kastımız sevgilisi ya da evli olduğu erkektir. Bir üstteki kültür konulu başlıkta anlatılanlar nedeniyle erkeğe adapte olmak zordur. Ayrıca, kadının erkeğine yeterince aşk duymaması da kadının zevk almamasına neden olabilir.

4.Erkeğin Bazı Eksiklikleri

Erkek kişi genel olarak kadınına iyi davranıyor olabilir. Dışarıdan bakıldığında ilişkide erkeği haksız gösterecek bir taraf olmayabilir ama bazı şeyler gözden kaçırılıyor olabilir. Unutmayın, kadınlar erkeklerden çok daha detaycı ve narin yapılıdırlar. Bir erkek için önemsiz bir sorun olarak görülen ya da sorun olarak görülmeyen herhangi bir şey kadın için son derece önemli bir detay olabilir.

Bir kadına yatakta zevk verebilmenin öncelikli yolu onun zihnini orgazm etmektir. Centilmen, düşünceli, ilgili, özgürlükçü tavırlarla bunu yapabilirsiniz. Bir kadının sizden zevk almasını istiyorsanız onun size sahip olmasından ve sizle sevişeceği için bundan gurur duymasını sağlamalısınız.

Kadınlar neden zevk almaz konusunun yanı sıra Cinsellikte Kadının Zevk alması için Yapılması Gerekenlerbaşlıklı yazımızı okumanızı, bu yazıda da önemli ip uçları bulacağınızı söyleyebiliriz.