Piyanist Ayşe Deniz Gökçin’in başarıları bitmek bilmiyor..! Dünyaca ünlü grup Pink Floyd onu öyle öven bir cümle söylediki…

1988 doğumlu dünyaca ünlü piyanistimiz Ayşe Deniz Gökçin Londra’da yaşıyor. Çok küçük yaşlardan beri piyano çalan Ayşe, dünya tarafından bir dahi olarak tanınıyor.

İlk konserini 9 yaşında verdi. Bu yaşına kadar da Kiev Senfoni, Kiev Filarmoni, Cumhurbaşkanlığı Senfoni, Borusan İstanbul Filarmoni, Bilkent Senfoni, New Eastman Outreach gibi çok önemli orkestralarla sahne aldı.

Klasik müziğe olan bağlılığını, rock müzikle birleştirdi ve eşsiz bir tür yarattı. Onu farklı kılan bu. Bu tip çalışmalarında Pink Floyd şarkılarını kendine has yorumladı ve grubun kalbini fethetti.

Pink Floyd grubu kendi web sayfasında şu nota yer verdi;

Yıllardır Pink Floyd şarkıları başkaları tarafından en az binlerce kez yorumlanmıştır, fakat kısa zaman önce topluluğun üç parçasına getirilen yepyeni bir yaklaşım klasik müzik dünyasının ruhunu fethetti.

Ayşe, Pink Floyd şarkılarını klasik müziğin devlerinden olan Liszt’in tarzıyla yorumlamış. Bu konuda çok ilginç bir bilgi de veren piyanistimiz bakın ne diyor;

Liszt, dünyadaki ilk rock yıldızı sayılır ve bunu maalesef klasik müzik dinleyicileri dışında kimse bilmiyordu. Binlerce insana konser veren, karavanıyla turneye çıkan, hayır konserleri verip, senfoni dinleyemeyen fakir halka kendi düzenlemelerini çalan Liszt, aynı zamanda inanılmaz karizmatik ve tüm kadınları kendine âşık eden bir yıldızmış. Avrupa’yı kasıp kavuran bu sendroma ‘Lisztomania’ denirmiş.” “Ben de ona bir fantazi adamak istedim.