Cinsel ilişkide kadının üstte olması ne gibi avantajlar sağlar, erkekler bu pozisyonu neden tercih eder. Hepsini bu yazıda detaylarıyla anlattık.

Cinsellik, kişilerin yaşam kalitesini belirleyen çok önemli bir konu. Çünkü ruhsal sağlığımızdan fiziksel sağlığımıza kadar hepsinin üzerinde olumlu ya da olumsuz etkiye sahip. Bu inceliği hala daha anlayamayanlar ne yazık ki var fakat zihnen evrimleşmiş insanların hepsi cinselliğin ne denli önemli olduğunun gayet bilincinde.

Yanlış bilinen uygulamalardan biri de bu yazının konusu olan cinsel ilişkide kadının üstte olması konusu. Pek çok kadın, özellikle cinsel deneyimi az olan kadınlar bu pozisyonu pek sevmiyorlar. Misyoner olarak adlandırılan, kadının altta erkeğin üstte olduğu pozisyonu seviyorlar. Çünkü üstte olmak kontrolün kadına geçtiği bir durum yaratıyor ve kadın kişi cinsel bilgi ve becerisine güvenemiyorsa bu kontrolün yükü ona ağır geliyor.

Cinsel İlişkide Kadının Üstte Olmasının Avantajları

Cinsel ilişkide kadının üstte olması evet avantajdır. Öncelikle, eşiniz olan erkeğin dinlenebilmesi için bir fırsat yaratır. Kadın kişi cinsel deneyimi az olan bir kadınsa erkek yatakta daha aktif olmak zorunda kalır. Bu durum erkeği fiziken yorar. Yatakta kadının üstte olduğu bu pozisyon bu nedenle erkek için biraz dinlenebileceği bir zaman yaratır. Avantajlarından biri budur.

Diğer bir avantaj, kadının erkeği kucağında oturma esnasında daha derin bir birleşme sağlanmasıdır. Böylece erkek organı kadın vajinasında ulaşabileceği en derin seviyeye temas edebilir. Bu da her iki taraf için daha yüksek haz ve tatmin demektir.

Cinsel İlişkide Kadının Üstte Olmasının Diğer Avantajları

Cinsel ilişkide kadının üstte olmasının bir diğer avantajı, erkeğin cinsel birleşme esnasında kadın vücudunda görmekten en çok haz aldığı bölgeleri tamamen görebilir hale gelmiş olmasıdır. Yani estetik açıdan bu pozisyon erkekte görsel uyarı yaratır. Bu da erkek kişinin içerisinde bulunduğu andan çok daha fazla keyif almasını sağlar.

Daha bitmedi, bir avantaj daha var. “Cinsel ilişkide kadının üstte olması” sadece erkek için avantaj yaratmıyor. Kadın için yarattığı avantajlardan birini yukarıda yazmıştık. Şimdi açıklayacağımız bu madde de kadına sağlanan avantajlardan biri olacak.

Kadının üstte olması, erkek organının hangi açıyla içerisine alınacağına dair kadına belirleme imkanı verir. Bu açı meselesi cinsel birleşme esnasında oldukça önemli bir detaydır. Çünkü erkek organının vajinaya giriş açısı alınan keyfi belirleyen faktörlerden biridir. Bu pozisyon sayesinde kadın kişi bu açıyı istediği gibi ayarlayabilir ve hem erkeği hem de kendisi için daha yüksek bir haz yaratabilir.

Yataktaki Kraliçe Kitabı