Saçları gürleştirmek için ne yapmalı İbrahim Saraçoğlu önerilerini aktarıyoruz. Onun kürleri ve özel tarifleriyle saçlarınızı gürleştirebilirsiniz.

Saçlar! Kişinin ne denli güzel ve genç görüneceğini belirleyen en önemli faktörlerden biri. Kimimizde genç yaşta kimimizde ise yaş ilerledikçe seyrelme oluyor. Peki, bu can sıkıcı durumu tersine çevirmek için neler yapabiliriz? Saçları gürleştirmek için ne yapmalı ibrahim Saraçoğlu bu konuda ne öneriyor birlikte bakalım.

Saçları Gürleştirmek için Ne Yapmalı İbrahim Saraçoğlu Önerileri Neler?

Dr. İbrahim Saraçoğlu katıldığı televizyon programlarında saçı gürleştirmek ve dökülmesini önlemek için kür tarifleri vermeden önce şunu mutlaka belirtiyor; ‘Eğer saçınızda aşırı dökülme görülüyorsa mutlaka endokrin yani hormon durumunuza baktırın’ diyor.

Az miktarda bir dökülme yaşıyorsanız bu kürleri yapmanızda sakınca yoktur diyor. Herkeste görülen günde 40-50 saç telinin dökülmesi normaldir fakat saç deriniz açılacak derecede bir dökülme var ise hormon sıkıntınız vardır ikazında bulunuyor.

Saç dökülmesi anormal derecede olmayan ve saçlarını gürleştirmek isteyen kişiler içinse Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun harika kürleri var.

Saçları Gürleştirmek için Ne Yapmalı İbrahim Saraçoğlu Kürleri

  • Saraçoğlu, Lavanta çiçeği kürünü öneriyor. Aktarlardan kolaylıkla temin edilebilen 1 tatlı kaşığı taze lavanta çiçeği yağını 1 bardak suda 7-8 dakika kısık ateşte kaynatmayı ve saçları normal şekilde şampuanla yıkadıktan sonra bu kürü saça uygulamayı öneriyor. Bu kür, en az 1 saat başınızda kalmalı ki saç ve saç derinize iyice temas etsin diyor. Arzu ederseniz 1 saat geçtikten sonra yıkayıp durulayabilirsiniz. Fakat durulamasanız da olur diyor. Bu kürü özellikle Eylül Ekim Kasım aylarında yani saçlarımızın normal dökülme döneminde mutlaka kullanın, mevsime bağlı saç dökülmesini engelleyen kuvvetli bir kürdür, bu nedenle saçlarınızla gürleşme sağlar diyor. Saçı her yıkamada uygulanabiliyor.
  • Bunun yanı sıra limon kürünün de saç gürleştirme konusunda hayli başarılı olduğu söyleniyor. Bunu bizzat Saraçoğlu’ndan duymuş değiliz fakat limonun içerisinde barındırdığı C vitamininin saçları güçlendirme ve gürleştirme konusunda oldukça iyi sonuçlar aldığını belirten uzmanlar da var.
  • Bir diğer metot olarak da saç derisinde siz hiç hissetmeden var olabilecek mantarlardan ve bu mantarların saçlarımızı git gide cılız bir hale getirebileceğinden bahsedenler var. Bunu engellemek için ise probiyotik beslenmenin önemine vurgu yapıyorlar. Yoğurt, turşu, kefir gibi besinlerle vücuttaki faydalı bakterilerin sayısının artırılabileceği ve bu faydalı bakterilerin saç derimiz içerisinde bulunan mantarları yok edebileceğinden söz ediliyor.
  • Yine son zamanlarda fenomen olmuş bir diğer doğal yöntem Bıttım sabunu kullanmak. Hakiki Bıttım sabununun faydaları saymakla bitmiyor. Bıttım Sabununun faydalarını görmek ve nerden temin edebileceğinizi öğrenmek için Hakiki Bıttım Sabunu başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.